Greta Thunberg i Donald Trump w Davos. Będą debatować na temat zmian klimatycznych

Motywem przewodnim tegorocznego Światowego Forum Ekonomicznego będą zmiany klimatyczne. We wtorek w Davos głos w tej sprawie zabiorą Greta Thunberg oraz Donald Trump.

Światowe Forum Ekonomiczne to coroczne spotkanie prezesów największych światowych korporacji, polityków oraz intelektualistów dotyczące spraw biznesu, rozwoju gospodarczego i wykorzystania technologii. Forum odbędzie się w szwajcarskim Davos w dniach 21-24 stycznia. Szef WEF (World Economic Forum), Klaus Schwab zapowiedział, że motywem przewodnim tegorocznego spotkania będą zmiany klimatyczne, zapewniając przy tym, że w Davos pojawią się Greta Thunberg oraz Donald Trump

Greta Thunberg i Donald Trump w Davos. Konfrontacja opinii ws. zmian klimatycznych 

Klaus Schwab zamierza wykorzystać prestiż Światowego Forum Ekonomicznego, żeby rozpocząć w tym roku debatę na temat wpływu problemów środowiskowych na gospodarkę światową. Może być to problematyczne dla Donald Trumpa, który zdecydował, że Stany Zjednoczone wycofały się z porozumienia paryskiego, czym potwierdził, że zmiany klimatyczne nie należą do priorytetów w jego polityce. 

Klaus Schwab w rozmowie dla agencji AP stwierdził, że Donald Trump jest mile widziany w Davos ze względu na jego rolę w światowej polityce, podobnie jak Greta Thunberg, która wyrosła na jedną z liderek opinii ws. walki ze zmianami klimatycznymi. 

Myślę, że oba głosy są konieczne, gdyż środowisko będzie odgrywać szczególnie ważną rolę podczas tegorocznego spotkania. (...) Ostatnio zdaliśmy sobie sprawę z pilności tego tematu, ponieważ wiemy, że okno działania (ws. zmian klimatycznych) zamyka się.

- powiedział Klaus Schwab. 

Ekonomista wskazał również, że działalność Światowego Forum Ekonomicznego w temacie środowiska trwa od lat 70. XX wieku. Podczas obecnej edycji forum aż 160 projektów dotyczyć będzie klimatu. Schwab dodał również, że coraz więcej światowych korporacji dostrzega sens w walce ze zmianami klimatycznymi i rozpoczęło konkretne działania w tym kierunku. 

Więcej o:
Komentarze (55)
Greta Thunberg i Donald Trump w Davos. Będą debatować na temat zmian klimatycznych
Zaloguj się
 • antyprzeciwnik

  Oceniono 19 razy 13

  Cóż ciekawego może powiedzieć rozhisteryzowana nastolatka?

  Wszystkie jej wypowiedzi można streścić do takiej: "Jesteście źli, jesteście podli, niszczycie środowisko, a dzieci cierpią. Zróbcie coś. Bo jak nic nie robicie, to jest źle i będzie jeszcze gorzej. A jak zaczniecie coś robić, to może będzie lepiej. Więc zróbcie coś. Tak, aby było dobrze. Bo my, dzieci, chcemy dobrze. A wy nie chcecie dobrze. How dare you!"

 • robert_z_plant

  Oceniono 17 razy 13

  " (...) Greta Thunberg, która wyrosła na jedną z liderek opinii ws. walki ze zmianami klimatycznymi. "
  17 - ka ze zdiagnozowanymi wielokrotnymi zaburzeniami psychicznymi jest dla niektórych liderką opinii społecznej.
  to zdanie mogli spłodzić wyłącznie zaburzeni psychicznie, tertium non datur

 • menel13

  Oceniono 17 razy 13

  Już widzę jak Prezydent Stanów Zjednoczonych debatuje z jakąś szurniętą dziunią.

 • gorillaglu

  Oceniono 15 razy 13

  jedno z nich ma niepełne podstawowe i zaburzenia osobowości, drugie jest nastolatkiem...

 • komentator_2000

  Oceniono 12 razy 12

  Na forum ekonomicznym będą debatować o klimacie - OK, to jeszcze można sobie wytłumaczyć, bo z jednej strony "koszty zmian klimatycznych", a z drugiej "walka ze zmianami klimatu to świetny biznes". Ale że dyskutować będą dwie ostatnie osoby, które można by w jakimkolwiek stopniu nazwać ekspertami w dziedzinie to już niewytłumaczalne.

 • aga04041

  Oceniono 13 razy 11

  Dziecko, które nie może nawet głosować, będzie zabierać głos na ważnym forum międzynarodowym. Wniosek z tego jest taki, że nie trzeba się uczyć, nie trzeba ciężko pracować, wystarczy mieć natręctwo, skupić się na jednym zadaniu w życiu. Kim będzie Greta jak dorośnie? Kobietą, której działania będą uzależnione od tego, który z darczyńców da więcej forsy. Ona jest młoda, dziwię się jednak jej rodzicom. Mając tak chore dziecko, pozwalają żeby ona tak się nakręcała. Poprzez jej wypowiedzi, jej zaangażowanie, jej bezkompromisowość, przemawiają w przeważającym procencie jej choroby (zespół Aspergera, ADHD, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, mutyzm wybiórczy). Należy to zawsze podkreślać, bo prędzej czy później skończy się to dla niej ciężką depresją lub tragedią.

 • shago0

  Oceniono 19 razy 11

  lewactwo w natarciu. czy naprawdę nie widzieci, że panna greta wywołuje raczej politowanie niż refleksję? potraficie lewaki zniszczyc najlepsza ideę w taki sposób. Suweren jest idiotą ale nie aż tak żeby wierzyć w jakies grety z autyzmem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX