Kursy walut NBP 26.01. Funt i frank poszły mocno w górę [kurs euro, dolara, funta, franka]

Kursy walut NBP na niedzielę 27 stycznia. Jedno euro kosztuje 4,25 zł, natomiast dolar wyceniony jest na 3,85 zł. Za jednego franka zapłacimy 3,96 zł, natomiast za funta brytyjskiego - 5,04 zł.

W piątek 24 stycznia o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązują całym weekend. Względem poprzedniego notowania zaobserwowaliśmy wzrost kursu funta, dolara oraz franka o ok. 0,10-0,40 proc. Te nieznaczne wzrosty pozwoliły jednak walucie brytyjskiej i szwajcarskiej osiągnąć rekordowe wartości w 2020 roku. Euro utrzymały się na stabilnym poziomie, co jest potwierdzeniem trendu z ostatnich tygodni. 

Zobacz wideo

Średnie kursy walut NBP - piątek 24.01.2020 r.  [kurs dolara, funta, euro, franka]:

  • kurs euro: 4,2461 zł
  • kurs dolara: 3,8475 zł
  • kurs franka szwajcarskiego: 3,9629 zł
  • kurs funta szterlinga: 5,0381 zł

Kolejna zaktualizowana tabela kursów walut zostanie opublikowana 27 stycznia 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

>>> Dowiedz się więcej: Kursy walut 24.01 o godz. 7. Kurs franka najwyższy od trzech miesięcy [kurs euro, dolara, funta, franka]

Kalendarz makroekonomiczny. Co wydarzy się w przyszłym tygodniu na rynku walutowym?

Początek tygodnia zapoczątkuje publikacja wskaźnika nastrojów biznesowych ifo w Niemczech za trwający miesiąc. To wydarzenie może mieć wpływ na kurs euro. W kolejnych dwóch dniach rynek walutowy zostanie zdominowany przez wydarzenia dotyczące dolara, takie jak decyzja ws. stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. 30 stycznia ważnym wydarzeniem będą raport o inflacji przygotowany przez Bank of England oraz decyzja ws. stóp procentowych. Może to wpłynąć na kurs funta. 31 stycznia czeka nas stosunkowo spokojne zakończenie tygodnia, gdyż ten dzień zdominują wydarzenia o średniej wagi dotyczące przede wszystkim euro oraz franka. Należy również pamiętać, że w tym dniu zakończyć się brexit, co może wpłynąć na światowe waluty. 

Więcej o: