Kursy walut NBP 26.01. Funt i frank poszły mocno w górę [kurs euro, dolara, funta, franka]

Kursy walut NBP na niedzielę 27 stycznia. Jedno euro kosztuje 4,25 zł, natomiast dolar wyceniony jest na 3,85 zł. Za jednego franka zapłacimy 3,96 zł, natomiast za funta brytyjskiego - 5,04 zł.

W piątek 24 stycznia o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązują całym weekend. Względem poprzedniego notowania zaobserwowaliśmy wzrost kursu funta, dolara oraz franka o ok. 0,10-0,40 proc. Te nieznaczne wzrosty pozwoliły jednak walucie brytyjskiej i szwajcarskiej osiągnąć rekordowe wartości w 2020 roku. Euro utrzymały się na stabilnym poziomie, co jest potwierdzeniem trendu z ostatnich tygodni. 

Zobacz wideo

Średnie kursy walut NBP - piątek 24.01.2020 r.  [kurs dolara, funta, euro, franka]:

 • kurs euro: 4,2461 zł
 • kurs dolara: 3,8475 zł
 • kurs franka szwajcarskiego: 3,9629 zł
 • kurs funta szterlinga: 5,0381 zł

Kolejna zaktualizowana tabela kursów walut zostanie opublikowana 27 stycznia 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

>>> Dowiedz się więcej: Kursy walut 24.01 o godz. 7. Kurs franka najwyższy od trzech miesięcy [kurs euro, dolara, funta, franka]

Kalendarz makroekonomiczny. Co wydarzy się w przyszłym tygodniu na rynku walutowym?

Początek tygodnia zapoczątkuje publikacja wskaźnika nastrojów biznesowych ifo w Niemczech za trwający miesiąc. To wydarzenie może mieć wpływ na kurs euro. W kolejnych dwóch dniach rynek walutowy zostanie zdominowany przez wydarzenia dotyczące dolara, takie jak decyzja ws. stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. 30 stycznia ważnym wydarzeniem będą raport o inflacji przygotowany przez Bank of England oraz decyzja ws. stóp procentowych. Może to wpłynąć na kurs funta. 31 stycznia czeka nas stosunkowo spokojne zakończenie tygodnia, gdyż ten dzień zdominują wydarzenia o średniej wagi dotyczące przede wszystkim euro oraz franka. Należy również pamiętać, że w tym dniu zakończyć się brexit, co może wpłynąć na światowe waluty. 

Więcej o:
Komentarze (5)
Kursy walut NBP 26.01. Funt i frank poszły mocno w górę [kurs euro, dolara, funta, franka]
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 2 razy 2

  franki po 4 złote...
  świetnie, 3 tygodniowe wakacje w Kalifornii coraz bardziej realne :-)

 • kptpk

  Oceniono 3 razy 1

  Szaman w Górnej Wolcie ma od wczoraj sraczkę. Złotówka poleci na pysk.

 • krunghtep01

  Oceniono 1 raz -1

  Ciekawi mnie lie osob w Polsce,czytelnikow Gazety interesuje zmiana kursu funta o 0,1 procent a???????????

 • bartosz.lonol

  Oceniono 1 raz -1

  Z trochę szerszej perspektywy: dolar współcześnie ma poniżej 3% siły nabywczej dolara a 1913. Natomiast wiek XIX był okresem deflacji i .... okresem najbardziej dynamicznego rozwoju. Współczesne waluty: przymusowe, fiducjarne (oparte na zaufaniu a nie na kruszcu) z mechanizmem kreowania kolejnych jednostek walutowych na zasadzie rezerwy cząstkowej ograbiają Kowalskich, Smith, Schmidt i innych z oszczędności i przesuwają podział bogactwa w kierunku bardzo bogatych głównie z sektora finansowego.
  Kolejny kryzys tego chorego systemu jest odsuwany poprzez kolejne dodruki: FED miesięcznie dodrukowuje 80 mld USD.

 • judo

  Oceniono 3 razy -1

  Brexit służy funtowi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX