CBŚP i KAS rozbiły grupę wyłudzającą podatek VAT. Państwo straciło co najmniej miliard złotych

Centralne Biuro Śledcze Policji oraz Krajowa Administracja Skarbowa rozbiły grupę wyłudzającą podatki VAT. Funkcjonariusze zabezpieczyli mienie warte 60 mln złotych. Przestępstwa podatkowe kosztowały państwo co najmniej miliard złotych.
Zobacz wideo

Informacyjna Agencja Radiowa donosi, że wrocławski oddział Centralnego Biura Śledczego policji oraz poznańska Krajowa Administracja Skarbowa rozbiły grupę wyłudzającą VAT. Podejrzani wyłudzali pieniądze podczas obrotu sprzętem komputerowym i telefonami komórkowymi. Funkcjonariusze dotąd zabezpieczyli mienie warte 60 mln zł i zatrzymali 31 osób. Straty dla państwa sięgnęły przynajmniej jednego miliarda złotych. Grupa przestępcza miała charakter gospodarczy i była międzynarodowa. Działała w latach 2013-2018 na terenie Unii Europejskiej. 

Karuzela VAT, zatrzymano kolejne cztery osoby

Śledztwo w tej sprawie jest toczone od dłuższego czasu. Ostatnie zatrzymania miały miejsce pod koniec stycznia. CBŚP oskarżyło cztery kolejne osoby z województwa wielkopolskiego. Samą akcje przeprowadzono na terenie aż czterech województw: mazowieckiego, wielkopolskiego, podlaskiego i dolnośląskiego. Członkowie grupy nie opłacali części podatków za sprzęt elektroniczny i telefony komórkowe, a także występowali o zwroty podatku VAT, które im nie przysługiwały. 

Funkcjonariusze przeszukali miejsca zamieszkania zatrzymanych. W ramach akcji zarekwirowano sprzęt elektroniczny wart 30 mln złotych. Zabezpieczono także dokumentację, a wszystkie powyższe przedmioty trafią do szczegółowej analizy śledczych. Podejrzani trafili do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu, gdzie przedstawiono im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustwa i fałszowania dokumentów. Oskarżeni trafili do aresztu tymczasowego na trzy miesiące. 

Więcej o:
Komentarze (24)
CBŚP i KAS rozbiły grupę wyłudzającą podatek VAT. Państwo straciło co najmniej miliard złotych
Zaloguj się
 • biesczad1

  Oceniono 13 razy 5

  No przecież na rządów PiSu nie było wyłudzeń VATu - oprócz wyłudzeń przez urzędników MF?...

 • Wojciech Pisarek

  Oceniono 16 razy 4

  Kolejna sprawa o wyłudzenia VAT a podobno od 4 lat nie ma już takiego przestępstwa. System jest szczelny tak mówią rządzący. A swoją drogą ilu tzw przestępców jest w więzieniu i ile było wyroków w tych sprawach?

 • meki_majcher

  Oceniono 7 razy 3

  Przepraszam, a w którym kraju to się dzieje, bo pan redaktor nie raczył dopisać?
  Na szczęście w Polsce od czterech lat VAT jest tak uszczelniony, że koronawirus się nie przeciśnie...

 • agenciputinawon

  Oceniono 7 razy 3

  Oni pracowali w ABW, MF, czy KAS?

 • motyw4

  Oceniono 11 razy 3

  hehehe :) Pic na wodę, fotomontaż, ściema i fejk - po to, żeby odwrócić uwagę od prawdziwych problemów tego grajdołka w środku Europy centralnie nad "Vistula river".

 • niktwazny126

  Oceniono 6 razy 2

  Taka sprawa.... pod okiem najlepszej ze zmian, która to VAT uszczelniała

 • z.04.2019

  Oceniono 8 razy 2

  Działali 2014-2018 w wyłudzaniu VATu, a może do końca 2019r, a Morawiecki bez przerwy mówił : wystarczy nie kraść, mafii vat-owskich już nie ma, mamy szczelny system,...

 • lesnojeziorska

  Oceniono 3 razy 1

  Czy to aby nie byli kumple Banasia? Pytam tak retorycznie.

 • zgred151

  Oceniono 6 razy 0

  Mieli uszczelniac a dobali mase zbednej roboty ludziom , ktorzy nawet nie maja mozliwosci wyludzac VAT ale musza wypelniac setki papierow i wydawac kase na nowe urzadzenia . Mafia Vatowska dalej dobrze sobie zyje a nawet lepiej . Vide MF

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX