Kursy walut 13.02 o godz. 7. Dolar wciąż drożeje, Frank powyżej 4 zł [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut w czwartek 13 lutego na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,25 zł, natomiast dolar 3,91 zł. Za jednego franka zapłacimy 4 zł, z kolei za funta brytyjskiego 5,07 zł.

W środę 12 lutego o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały weekend. Kolejna zaktualizowana tabela kursów walut zostanie opublikowana 13 lutego 2020 roku na stronie NBP miedzy godzina 11:45 a 12:15.

Zobacz wideo

Średnie kursy walut NBP - środa 12.02.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

  • kurs euro: 4,2599 zł
  • kurs dolara: 3,9010 zł
  • kurs franka szwajcarskiego: 4,0020 zł
  • kurs funta szterlinga: 5,0635 zł

Kursy walut na żywo - czwartek 13.02.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Czwartkowy poranek nie przyniósł dobrych wieści. Przede wszystkim powyżej granicy 4 zł utrzymuje się wartość franka szwajcarskiego. W gore o prawie 0,30 proc. idzie kurs dolara przez co amerykańska waluta znajduje się na najwyższym poziomie od 2 miesięcy. Na stabilnym pułapie utrzymuje się z kolei funt, który aktualnie kosztuje 5,07 zł. To potwierdzenie trendu z ostatnich dni dotyczącego zmniejszenia się wahań  wartości brytyjskiej walucie po brexicie Jedynym pozytywem tego dnia jest umacnianie się złotówki względem euro. Obecnie europejska waluta traci na wartości o 0,20 proc. i jest wyceniana na 4,25 zl. 

Kalendarz makroekonomiczny. Co wydarzy sie na rynku walutowym w czwartek?

Czwartek 13 lutego zapowiada się jako spokojny dzień na rynku walutowym, gdyż nie zaplanowano zbyt wielu wydarzeń, które mogą mieć wpływ na wartości głównych walut. W przypadku dolara wyróżnić należy publikacja wskaźników cen towarów i usług konsumpcyjnych (CPI) dla Stanów Zjednoczonych za styczeń br. Analogiczne dane pojawia się w kontekście Niemiec i może to wpłynąć na kurs euro. W przypadku innych walut żadne wydarzenia nie rzucają się na pierwszy plan. Należy również pamiętać, ze wpływ na rynek mogą mieć istotne wydarzenia na świecie. Obecnie chodzi o rozprzestrzeniającą się epidemie koronawirusa, co ma coraz większy wpływ na gospodarkę w globalnym wymiarze

Więcej o: