Z Bydgoszczy, Poznania, Wrocławia wprost na Mazury. GDDKiA chce połączyć kilka kluczowych dróg

Droga ekspresowa S5 może zostać przedłużona. Dzięki temu mieszkańcy Bydgoszczy, Poznania a nawet Wrocławia, zyskaliby szybkie połączenie z Mazurami. Wzrosłoby też znaczenie nowej "piątki" - trasa ma szansę być jednym z najważniejszych szlaków komunikacyjnych w Polsce.

>>> Zobacz także: Producenci nie przekreślili jeszcze klasycznych kombi klasy średniej. Sprawdzamy, co oferuje jedno z nich

Zobacz wideo

GDDKiA ledwie zakończyła trwającą ponad dekadę budowę ważnego fragmentu drogi ekspresowej S5, a już planuje jej wydłużenie. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że pracuje nad poprowadzeniem nowej "eski" do Ostródy i dalej - przez Olsztyn po same Mazury. - W ten sposób powstanie nowy szlak łączący cztery województwa:  warmińsko-mazurskie, kujawsko-pomorskie, wielkopolskie i dolnośląskie - wyjaśnia Dyrekcja.

Droga ekspresowa S5, która w grudniu doczekała się połączenia na odcinku Poznań-Wrocław, docelowo, poprzez swój zasięg, stanie się jednym z kluczowych ciągów komunikacyjnych. S5 ma bowiem lub będzie mieć połączenia z autostradami A1, A2, A4 i A8.

Konsultacje rozpoczęte. S5 poprowadzi na Mazury

Przedłużenie drogi ekspresowej S5 poprzez połączenie Ostródy z autostradą A1 znajduje się obecnie na etapie analiz. Projekt przewiduje przeprowadzenie trasy przez 14 powiatów i 53 gminy, co wymaga konsultacji w zakresie planowania przestrzennego.

Dalszym etapem będzie ogłoszenie przetargu na opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego. Projektanci zaproponują kilka możliwych wariantów przebiegu przyszłej S5. Rozwiązania zostaną przedstawione władzom samorządowym. Po konsultacjach GDDKiA będzie musiał uzyskać odpowiednią zgodę środowiskową.

Więcej o:
Komentarze (36)
Z Bydgoszczy, Poznania, Wrocławia wprost na Mazury. GDDKiA chce połączyć trasy S5, S7 i A1
Zaloguj się
 • Michał B

  Oceniono 13 razy 11

  Widać jak orientuje się w waszych artykułach. Kto skończył budować S5? Koło Bydgoszczy wszystko rozkopane i nie widać żywej duszy na budowie. Oddają pojedyńcze odcinki i tyle... Weźcie się za waszych dziennikarzy czy raczej starzystów!!!

 • piast9

  Oceniono 10 razy 10

  GDDKiA zakończyła budowę S5? To znakomicie, jutro jadę z Wrocławia do Grudziądza.

 • leemc12

  Oceniono 7 razy 7

  Budowa zakończona? Serio? Jeszcze wczoraj tylko puste place budowy widziałem.

 • kazek100

  Oceniono 6 razy 6

  Ale serio, bo nie rozumiem - odcinek Poznań - Bydgoszcz jest cały zrobiony?

 • lubiedobrze

  Oceniono 4 razy 4

  GDDKiA tak zakończyła budowę S5 jak Lichocka drapała się po twarzy.

 • Tadeusz Jaroszewski

  Oceniono 4 razy 4

  S 5 ukończona? rozumiem że artykuł to rodzaj "kiełbasy przedwyborczej" w ramach propagandy sukcesu dla suwerena z Podkarpacia! bo nikogo z zachodniej Polski na to nie nabierzecie.

 • wasyll11

  Oceniono 5 razy 3

  najpierw niech połącza Bydgoszcz z Toruniem ...a potem myślą
  po co takie budowanie chaotyczne tu kawałem tam troszeczkę ?

 • bezidei

  Oceniono 3 razy 3

  S5 nie została jeszcze zakończona!

 • only.win7

  Oceniono 3 razy 3

  Dlaczego to wszystko jest zawsze w jedną stronę? "Mieszkańcy Poznania i Wrocławia zyskają szybki dojazd na Mazury". A mieszkańcy Mazur i Olsztyna zyskają połączenie z Wielkopolską i Dolnym Śląskiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX