PPL ma pozwolenie UOKiK na przejęcie Baltony

Jak podało Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze, UOKiK wydał zgodę na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez niego całkowitej kontroli nad PZH Baltoną. Tym samym została otwarta droga do zapisywania się na sprzedaż akcji PZH Baltony.

PPL, który jest właścicielem m.in. Lotniska Chopina, może - zgodnie z decyzją urzędników - przejąć w całości Przedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego Baltona. - Oznacza to, że ziścił się jeden z warunków wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji PHZ Baltona- podało PPL.

>>> Jakie procedury dotyczące wirusów w samolotach? Posłuchaj specjalistów

Zobacz wideo

PPL chce przejąć Baltonę

15 października 2019 r. PPL ogłosiło wezwanie na 11 256 577 akcji PHZ Baltona, stanowiących 100 proc. kapitału zakładowego i głosów na walnym zgromadzeniu. Grupa kapitałowa Baltony zajmuje się sprzedażą towarów w sklepach wolnocłowych zlokalizowanych przede wszystkim w portach lotniczych oraz na przejściach granicznych. Od 2012 r. Baltona jest notowana na rynku głównym GPW.

Placówki handlowe grupy kapitałowej są zlokalizowane w głównej mierze w Polsce, a także w Estonii, Rumunii, we Francji i Włoszech oraz na Ukrainie. Grupa Baltona zajmuje się również m. in. zaopatrywaniem placówek dyplomatycznych, a także załóg statków i okrętów cumujących w polskich portach morskich (działalność shipchandlerska).

Więcej o: