Amazon otwiera centrum logistyczne w Gliwicach. Ruszyła rekrutacja na 1000 stanowisk. Kogo szukają?

Amazon otwiera kolejne centrum logistyczne w Polsce. W Gliwicach pracowało będzie 3,9 tys. robotów i 1000 osób. Ruszyła już rekrutacja zarówno na stanowiska specjalistyczne, jak i początkowe.

Amazon otwiera już ósme centrum logistyczne w Polsce, w tym trzecie na Śląsku. Od 2014 roku firma stworzyła 16 tys. miejsc pracy. Najnowsza placówka mieści się w Gliwicach, ma 210 tys. m kw. i będzie w niej pracowało 3,9 tys. robotów. Zatrudnienie znajdzie także 1000 osób, a rekrutacja na stanowiska już się rozpoczęła. 

Zobacz wideo Aplikacje VOD ułatwią oglądanie filmów i seriali na smartfonie

Praca w Amazon. W Gliwicach powstaje 1000 nowych stanowisk pracy - kogo szukają?

Amazon zatrudni zarówno specjalistów, jak i osoby na poziomie początkowym. Firma szuka ludzi m.in. na stanowiska:

  • Pracownik magazynowy
  • Lider Zespółu
  • Kierownik Sekcji Utrzymania Ruchu i Infrastruktury
  • Analityk Danych Jakościowych

Do pracy można aplikować na stronie internetowej Amazona. Kandydaci przejdą test analityczny oraz rozmowy rekrutacyjne, podczas których firma sprawdzi wyznawane przez nich wartości, doświadczenie zawodowe i umiejętności. Przedsiębiorstwo oferuje wynagrodzenie zaczynające się od 20 zł/h.

W Amazon staramy się tworzyć jak najlepsze warunki pracy dla naszych pracowników. Oferujemy prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie, ciepłe posiłki za złotówkę, bezpłatny transport do pracy i z powrotem na wybranych trasach czy bonus miesięczny do 15 proc.- w tym 8 proc. za frekwencję indywidualną i 7 proc. za produktywność zespołu. Ponadto, wierzymy że dobre miejsce pracy to również zapewnianie odpowiednich warunków do rozwoju. Z tego względu, w ramach programu „Postaw na swój rozwój” pokrywamy nawet 95 proc. kosztów kształcenia na kursach, dzięki którym pracownicy zdobywają nowe umiejętności i kompetencje szczególnie poszukiwane na rynku pracy

- mówi Marta Dworowska, dyrektor HR w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Więcej o: