Epidemia koronawirusa. British Airways i Ryanair odwołują setki lotów

W dniach 16-28 marca samoloty British Airways nie polecą z lotniska Heathrow m.in. do Włoch, Niemiec, Francji oraz do Nowego Jorku. Podobną decyzję podjął irlandzki Ryanair.

Głównym powodem odwoływania lotów, jak podaje Reuters, jest zmniejszony popyt związany z pojawieniem się koronawirusa w kolejnych krajach na całym świecie. Odwołane przez British Airways loty obejmują rejsy z lotnisk Heathrow (171 lotów), Gatwick (7 rejsów) oraz London City (26 lotów), których kierunkami były Włochy, Francja, Austria, Niemcy, Belgia, Irlandia, Szwajcaria i Albania. Dodatkowo przewoźnik anulował 12 lotów do Nowego Jorku.

Zobacz wideo Jakie procedury dotyczące wirusów w samolotach?
W związku ze zmniejszonym popytem wynikającym z trwającą kwestią koronawirusa łączymy kilka lotów w okresie od 16 do 28 marca. Będziemy kontaktować się z klientami w sprawie odwołanych lotów, aby omówić ich opcje podróży, w tym zmianę rezerwacji na innych przewoźników, tam gdzie to możliwe, pełny zwrot kosztów lub rezerwację British Airways na późniejszy termin podróży

- czytamy w oświadczeniu wydanym przez brytyjskiego przewoźnika. Do 17 kwietnia natomiast zostało przedłużone wstrzymanie lotów do Chin. 

Odwołane loty. Ryanair "będzie działał według ograniczonego rozkładu"

W związku z epidemią koronawirusa spadek rezerwacji odnotował także irlandzki przewoźnik niskokosztowy, Ryanair. Linie lotnicze podjęły decyzję o "działaniu według ograniczonego rozkładu" w dniach od 17 marca do 8 kwietnia. Przede wszystkim dotyczy to lotów do i z Włoch. 

Decyzję o odwołaniu lotów już wcześniej podjął WizzAir. Między 11 marca, a 2 kwietnia węgierski przewoźnik anulował sporą liczbę rejsów do Włoch. Dotyczy to także 16 lotów z Polski. 

Trasy z Polski do Włoch, których dotyczą zmiany to: Gdańsk - Mediolan Bergamo, Kraków - Bari, Kraków - Rzym Fiumicino, Kraków - Mediolan Bergamo, Katowice - Rzym Ciampino, Warszawa - Mediolan Bergamo, Warszawa - Bolonia, Warszawa - Rzym Fiumicino, Warszawa - Turyn, Warszawa - Katania, Katowice - Katania, Warszawa - Werona, Warszawa - Bari, Warszawa - Neapol, Wrocław - Bari, Kraków - Katania.

Liczbę rejsów do Korei Południowej i Włoch zmniejszył też PLL LOT.

Więcej o: