Kursy walut 04.03 o godz. 7. Główne waluty wciąż mocno w dół [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut w środę 4 marca na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,31 zł, natomiast dolar 3,86 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,03 zł, z kolei za funta brytyjskiego 4,95 zł.

We wtorek 3 marca o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały weekend. Kolejna zaktualizowana tabela kursów walut zostanie opublikowana 4 marca 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Średnie kursy walut NBP - wtorek 03.03.2020 r. [kurs dolara,funta, euro, franka]:

Kursy walut na żywo - środa 04.03.2020 r. [kurs dolara, funta,euro, franka]:

Dobra passa złotego wciąż trwa. W środowy poranek złotówka umacnia się względem wszystkich głównych walut. Podobnie jak miało to miejsce wczoraj, najmocniej względem dolara (o 0,50 proc. w dół). Wyceniana na 3,86 zł waluta amerykańska wróciła do poziomów z połowy stycznia br. Na wartości traci również frank szwajcarski, który po śrubowaniu rekordów wraca do poprzednich norm. Obecnie trzeba za niego zapłacić wciąż stosunkowo dużo - 4,03 zł. Euro oraz funt tracą na ten moment o ok. 0,25 proc. i za waluty trzeba aktualnie zapłacić odpowiednio 4,31 zł oraz 4,95 zł. 

Zobacz wideo Koronawirus bije w gospodarkę i turystykę. Może zepsuć wakacje i wyhamować gospodarkę

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wydarzyć się na rynku walutowym?

Środa stać będzie pod znakiem wydarzeń dotyczących funta oraz dolara. Istotna dla waluty brytyjskiej będą publikacje wskaźnika composite PMI za luty. Dodatkowo, odbędzie się przesłuchanie Komitetu Skarbu MPC. Dla dolara ważne będą z kolei dane dotyczące importu oraz eksportu ropy naftowej, FED opublikuje także beżową księgę, w której znajdą się prognozy gospodarcze dla Stanów Zjednoczonych. Wpływ na wartość franka szwajcarskiego może mieć wskaźniki CPI dla Szwajcarii. Ponadto, przypominamy, że kursy walut zależne są od wydarzeń geopolitycznych. Na pierwszy plan rzuca się w tym momencie trwająca epidemia koronawirusa

Więcej o: