Polsat chce kupić Interię. Zygmunt Solorz-Żak już złożył ofertę

Telewizja Polsat należąca do Cyfrowego Polsatu podjęła decyzję o złożeniu oferty kupna 100 proc. udziałów w spółce Grupa Interia.pl. Dotychczas informacja o planach Polsatu była poufna.

O planach kupna udziałów w spółce Grupa Interia.pl poinformował we wtorek 17 marca Cyfrowy Polsat w specjalnym komunikacie. Firma wyraziła chęć przejęcia całości udziałów. Wystawiona na sprzedaż Interia należy do niemieckiej grupy Bauer Media. 

Polsat chce kupić Interię. Cena oraz szczegóły nie są znane

Wybór oferty złożonej przez Telewizję Polsat będzie skutkował dalszymi negocjacjami mającymi na celu nabycie Grupy Interia przez Telewizję Polsat od sprzedających. Cena oraz ostateczne warunki mogą podlegać dalszym negocjacjom.

- czytamy w komunikacie. Polsat zaznacza także, że podjęcie próby kupna Interii nie oznacza jeszcze, że przejęcie jest przesądzone, gdyż negocjacje są na wczesnym etapie, a "ich wynik oraz prawdopodobieństwo ich pozytywnego zakończenia są niepewne". Na razie nie wiadomo, kiedy cały proces zostanie zakończone oraz jakie plany Polsat ma wobec Interii.  

Zobacz wideo Co to znaczy dobrze zarabiać? Pytamy Polaków [5 GAZETA.PL]

Grupa Interia.pl to część międzynarodowego holdingu mediowego Bauer Media Group. Należą do niej m.in. portal Interia.pl, ale także kilka serwisów tematycznych. Na polskim rynku medialny do Bauer Media Group poza wyżej wymieniony serwisem należą m.in. radio RMF FM czy takiej czasopisma, jak "Twój Styl", "Tele Tydzień" oraz "Automoto"

Należące do Zygmunta Solorza-Żaka Cyfrowy Polsat i Polkomtel tworzą natomiast zintegrowaną grupę medialno-telekomunikacyjną, którego najbardziej popularną częścią jest telewizja Polsat. W 2019 roku Grupa Cyfrowy Polsat zanotowała 11,64 mld złotych przychodu, o 8,9% więcej niż w 2018 roku.

>>> Dowiedz się więcej: Cyfrowy Polsat z wielką karą. Prawie 35 mln zł za zablokowane kanały

Więcej o:
Komentarze (53)
Polsat chce kupić Interię. Solorz-Żak już złożył ofertę
Zaloguj się
 • lkolesio

  Oceniono 23 razy 15

  Ukryty agent pis chce kupić niezależny portal ? To szczujnia pod nazwą polsat oraz rządowe szambo tvp i,,polskie radio,, nie wystarczają do ogłupiania społeczeństwa ?

 • icehunter

  Oceniono 18 razy 14

  Napompowana stacja pełna schamiałych redaktorów i redaktorek. Buraczany kmioty nie potrafią nawet w cywilizowany sposób przeprowadzić wywiadu. Muszę się wcinać w pół zdania prostaki, bo nie potrafią spokojnie wysłuchać wypowiedzi zaproszonych gości. Robią programy sami o sobie. Dno i tona mułu.

 • romek_z_warszawy

  Oceniono 15 razy 11

  Tak, zakupi a potem sprowadzi do poziomu Superstacji. Zniknie kolejne jako-tako wolne forum.

 • ffstv

  Oceniono 15 razy 11

  robi się ruski mir, oligarchowie przejmują kolejne media

 • a8ucewiczz

  Oceniono 19 razy 11

  PISOWSKI OLIGARCHA

 • algreg

  Oceniono 15 razy 11

  ten polszmat i wp to takie pis...dzielskie przybudówki tvpis. Nie oglądam

 • alben albus

  Oceniono 12 razy 10

  Pisowski koń trojański... To oczywiste w rzeczywistości, wcześniej tak przypuszczałem że będzie na to kładzona łapa od jakiegoś czasu... To początek początku utraty wolnych mediów de facto to kolejny krok po rozwaleniu tk,, wolnych sądów, pkw... ot m.in. pelzajaca pisowska "nomenklatura". Nie przypadkowo wybrano ten ruch, kiedy większość są zajęci tematem z koronawirusem. Klasyczne uderzenie pisu w plecy prawdziwej demokracji de facto dalej jest tak, że pis przed niczym się nie cofnie (niejaki Pan S. jest tylko częściowo ślepym trybikiem tej układanki "S-zamba i P-ychy"). Ktoś napisze, że to nieprawda tak samo jak ostrzegalem w sprawie sądów i sami to widzicie - myślenie nie boli...

 • Jan Kot

  Oceniono 14 razy 10

  Solorz kupił Superstację, zniszczył najlepszą niezależną tv. Zmusił do odejścia najlepszych polskich dziennikarzy. Zrobił z tej stacji okienko reklamowe i tubę rządowej propagandy. Teraz chce zniszczyć Interię.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX