Polsat chce kupić Interię. Zygmunt Solorz-Żak już złożył ofertę

Telewizja Polsat należąca do Cyfrowego Polsatu podjęła decyzję o złożeniu oferty kupna 100 proc. udziałów w spółce Grupa Interia.pl. Dotychczas informacja o planach Polsatu była poufna.

O planach kupna udziałów w spółce Grupa Interia.pl poinformował we wtorek 17 marca Cyfrowy Polsat w specjalnym komunikacie. Firma wyraziła chęć przejęcia całości udziałów. Wystawiona na sprzedaż Interia należy do niemieckiej grupy Bauer Media. 

Polsat chce kupić Interię. Cena oraz szczegóły nie są znane

Wybór oferty złożonej przez Telewizję Polsat będzie skutkował dalszymi negocjacjami mającymi na celu nabycie Grupy Interia przez Telewizję Polsat od sprzedających. Cena oraz ostateczne warunki mogą podlegać dalszym negocjacjom.

- czytamy w komunikacie. Polsat zaznacza także, że podjęcie próby kupna Interii nie oznacza jeszcze, że przejęcie jest przesądzone, gdyż negocjacje są na wczesnym etapie, a "ich wynik oraz prawdopodobieństwo ich pozytywnego zakończenia są niepewne". Na razie nie wiadomo, kiedy cały proces zostanie zakończone oraz jakie plany Polsat ma wobec Interii.  

Zobacz wideo Co to znaczy dobrze zarabiać? Pytamy Polaków [5 GAZETA.PL]

Grupa Interia.pl to część międzynarodowego holdingu mediowego Bauer Media Group. Należą do niej m.in. portal Interia.pl, ale także kilka serwisów tematycznych. Na polskim rynku medialny do Bauer Media Group poza wyżej wymieniony serwisem należą m.in. radio RMF FM czy takiej czasopisma, jak "Twój Styl", "Tele Tydzień" oraz "Automoto"

Należące do Zygmunta Solorza-Żaka Cyfrowy Polsat i Polkomtel tworzą natomiast zintegrowaną grupę medialno-telekomunikacyjną, którego najbardziej popularną częścią jest telewizja Polsat. W 2019 roku Grupa Cyfrowy Polsat zanotowała 11,64 mld złotych przychodu, o 8,9% więcej niż w 2018 roku.

>>> Dowiedz się więcej: Cyfrowy Polsat z wielką karą. Prawie 35 mln zł za zablokowane kanały

Więcej o: