Kursy walut 23.03 o godz. 7. Główne waluty cały czas bardzo drogie [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut w poniedziałek 23 marca na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,55 zł, natomiast dolar 4,23 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,31 zł, z kolei za funta brytyjskiego 4,95 zł.

W piątek 20 marca Narodowy Bank Polski podał średnie kursy walut, które obowiązywały przez cały weekend. Kolejna zaktualizowana tabela kursów walut zostanie opublikowana dzisiaj, 23 marca 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15. 

Średnie kursy walut NBP - piątek 20.03.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Kursy walut na żywo - poniedziałek 23.03.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Po tygodniu licznych zmian oraz wahań na rynku walutowym poniedziałek przyniósł spore uspokojenie, gdyż kursy walut nie uległy drastycznym zmianom względem poprzedniego notowania. Na ten moment nieznacznie na wartości traci dolar (0,30 proc. w dół), który wciąż jednak utrzymuje się na rekordowo wysokim poziomie 4,23 zł. W dół spada również wartość funta szterlinga (4,95 zł), natomiast stabilne są za to kursy franka szwajcarskiego (4,31 zł) oraz euro (4,55 zł). Obie waluty są jednak rekordowo drogowe. W obliczu ostatnich słabych tygodni złotego informację o stabilizacji należy przyjąć z optymizmem.

Zobacz wideo Wysoka inflacja zjada pieniądze Polaków. Czy będzie jeszcze gorzej?

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wpłynąć na kursy walut? 

Poniedziałek 23 marca zapowiada się wyjątkowo spokojnie, gdyż nie zaplanowano praktycznie żadnego wydarzenia, które mogłoby rzutować na kursy walut. W przypadku strefy euro wpływ może sprzedaż obligacji skarbowych Francji, a także dane o imporcie w Niemczech. Dla dolara wydarzeniem o niezbyt duże wadze będzie natomiast aukcja weksli skarbowych. Przypominamy również, że na kursy walut wpływ mają także obecne wydarzenia geopolityczne. 

Więcej o: