Ceny benzyny przekroczyły kolejną granicę. Paliwo można kupić już poniżej 3 zł

Ceny paliw nadal drastycznie spadają, zgodnie z przewidywaniami ekspertów. Cena poniżej 4 zł za litr benzyny E95 szybko przestała dziwić. Pękła już kolejna granica i paliwo można kupić za mniej niż 3 zł.

Jeszcze na początku marca, można było się cieszyć, że benzyna kosztuje mniej niż 5 zł za litr E95. Ceny te jednak nieustannie, niemal z dnia na dzień, spadają. Stacje Auchan w całej Polsce zaczęły sprzedawać paliwo za mniej niż 4 zł niecałe dwa tygodnie temu. Z czasem do tej grupy zaczęły dołączać kolejne stacje benzynowe, choć największe koncerny nie schodziły poniżej tej granicy. Na jej przekroczenie nie trzeba było czekać, bo już pojawiła się co najmniej jedna stacja w Polsce, na której benzynę można kupić poniżej 3 zł. Jest to stacja Makro w Poznaniu, na al. Solidarności 51, gdzie za litr benzyny E95 zapłacimy 2,99 zł. 

Na stronie Cenapaliwa.pl pojawiła się już informacja, że cena ta spadła jeszcze bardziej do poziomu 2,55 zł/l. Ceny na portalu podają jednak użytkownicy, więc te mogą odbiegać od prawdziwych kosztów. Tak też się stało w tym wypadku, ponieważ sklep potwierdził, że obecna cena benzyny E95 to 2,99 zł/l.

Paliwo poniżej 3 zł. To efekt kryzysu i wojny paliwowej

Tak drastyczne spadki nie dziwią ekspertów, którzy twierdzą, że cena będzie spadać jeszcze bardziej. To efekt światowego kryzysu, który sprawił, że zapotrzebowanie na zużycie ropy znacząco spadło. Na rynku pojawiła się nadpodaż, co skutecznie obniżyło cenę baryłki ropy. Wpływ na ceny ma także wojna paliwowa między Arabią Saudyjską a Rosją, której porozumienie z OPEC się rozpadło. To sprawiło, że baryłka ropy kosztuje obecnie średnio 25 dolarów. Wszystko jednak wskazuje na to, że cena ta jeszcze spadnie i - jak prognozują analitycy - może osiągnąć poziom 10 dolarów. 

Więcej o:
Komentarze (37)
Ceny benzyny przekroczyły kolejną granicę. Paliwo można kupić już poniżej 3 zł
Zaloguj się
 • kamuimac

  Oceniono 16 razy 10

  ktos zapomniał o tym powiedziec obajtkowi - bo na orlenie od ponad tygodnia stała cena prawie 4,40 zł .

 • mg_40

  Oceniono 9 razy 5

  A ta nasza państwowa, nasz monopol kochany utrzymuje dobrze powyżej 4 zł bliżej 4,50 zł bo musi wykarmić cały PiS

 • arni123

  Oceniono 5 razy 3

  niestety jest jakaś zmowa cenowa bo w wielu miastach na wszystkich stacja nadal grubo powyżej 4 zł, np 4,60. Ale się żaden urząd tym nie zainteresuje. Prawie nie jeżdżę, nie tankuję, nie zarobią na mnie

 • ps11111ps

  Oceniono 5 razy 3

  I po co ja miesiąc temu tankowałem. Od tego czasu auto stoi bezczynnie, benzyna wietrzeje i traci na wartosci

 • toyotayaris

  Oceniono 4 razy 2

  w Szczecinie na orlenach cały czas 4,40

 • misio1942

  Oceniono 2 razy 2

  u mnie paliwo 1.95 za litr

 • darek9999

  0

  Pękał, pękłą. Ciekwawe co to za paliwo. Dziś w Orlenie cena hurtowa to 2,78 netto czyli 3,41 brutto. Do tego marża. Z pewnaością jakaś gownia stacja dostała 30% rabatu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX