Solorz-Żak dopiął swego. Polsat przejmuje Interię za 422 mln złotych. Potrzebna zgoda UOKiK

Telewizja Polsat poinformowała o zawarciu przedwstępnej umowy z firmą Bauer Media Group, która zakłada przejęcie Grupy Interia. Transakcja opiewa na kwotę 422 mln zł, a na jej sfinalizowanie musi się jeszcze zgodzić UOKiK.
Zobacz wideo

O tym, że Polsat jest zainteresowany przejęciem Interii, pisaliśmy już w marcu, gdy o planach takiej transakcji poinformowała Grupa Cyfrowy Polsat. Firma wyraziła wówczas chęć przejęcia 100 proc. udziałów w spółce Grupa Interia.pl - za nieujawnioną w tamtym czasie kwotę.

Teraz wiemy już, że wielka transakcja staje się faktem i opiewa na 422 mln zł. Jak zaznacza spółka w komunikacie, finansowanie zakupu zostanie przeprowadzone w całości ze środków własnych Telewizji Polsat, a transakcja musi jeszcze uzyskać zgodę Prezesa UOKiK-u.

Jesteśmy polską firmą i jesteśmy dumni z bycia liderem rynku mediów i telekomunikacji w Polsce. Zakup Grupy Interia to kolejna strategiczna inwestycja w rozwój naszej Grupy. Grupa Interia jest wiodącym graczem w tym segmencie. Jesteśmy podekscytowani ogromną skalą możliwości i synergii, jakie stwarza ta inwestycja. Liczymy na dynamiczny rozwój Interii –

podkreślił Mirosław Błaszczyk, prezes zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtela.

"Strategiczna inwestycja"

Jak tłumaczy Polsat, zakup Interii to dla firmy strategiczna inwestycja w obszarze internetu. Ma wzmocnić pozycję całej firmy na rynku reklamy online. To także "dodatkowy kanał dystrybucji i monetyzacji treści produkowanych na potrzeby 34 kanałów telewizyjnych z logiem Polsatu".

Kupujemy dobrze prowadzony biznes o silnej pozycji na rynku internetowym. Doskonale pasuje do strategii Telewizji Polsat. Chcemy dostarczać atrakcyjne treści wszystkimi możliwymi kanałami dystrybucji. 

– zaznaczył Stanisław Janowski, prezes zarządu Telewizji Polsat.

Grupa Interia.pl jet właścicielem portalu Interia.pl i szeregu serwisów tematycznych, w tym m.in. Pomponik.pl, Smaker.pl czy Maxmodels.pl. W 2018 roku firma osiągnęła zysk neto na poziomie  22,26 mln zł, przy 114,3 mln zł przychodów sprzedażowych. Firma zatrudnia 382 pracowników.

Większościowym akcjonariuszem grupy kapitałowej Cyfrowy Polsat jest biznesmen Zygmunt Solorz-Żak. W 2019 r. Cyfrowy Polsat zanotował 11,64 mld zł przychodu (wzrost o 8,9 proc. r/r).

Więcej o:
Komentarze (101)
Solorz-Żak dopiął swego. Polsat przejmuje Interię za 422 mln złotych
Zaloguj się
 • c.t.k

  Oceniono 40 razy 30

  Oddech PIS-u w tle. Trzeba się będzie, "za następnej"władzy, przyjrzeć tej transakcji. Problem polega na tym, że Solorz żyje dobrze z każdą władzą.:))

 • walkirrr

  Oceniono 39 razy 25

  juz superstację zniszczył na polecenie kaczafiego ten pyerdoląąąny ubol

 • realistas

  Oceniono 34 razy 24

  Szkoda. Będzie następny PiS-bis. Pogodę mieli dobrą i często do nich zaglądałem. Teraz nie będzie po co.

 • tegepe

  Oceniono 29 razy 21

  Założę się, że jako wierny popiersjący PiSd Solorz zgodę UOKiK uzyska od ręki.

 • marc.pl

  Oceniono 26 razy 18

  Odkąd szefową informacji w Polsat została Gawryluk widzimy jak Polsat doszedł do standardów TVP Info - ciągła niekończąca się baśń o sukcesach PiS i o tym jak dzielny Morawiecki i Duda pokonują wszystkie bariery aby Polska była krainą wiecznej pisowskiej szczęśliwości.

 • Zbigniew Drewniak

  Oceniono 24 razy 16

  No i przejęcie rynku mediów przez "dobrą zmianę" staje się faktem, rośnie nam oligarchia pisowska, ten typ jest klasycznym przykładem jak się można sprzedać, feeee

 • wichura

  Oceniono 15 razy 15

  Kurczę... W życiu bym nie powiedział, że Interia jest tyle warta. Chyba, że o coś innego tu chodziło...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX