Kursy walut 08.05 o godz. 7. Euro i frank stabilnie, dolar mocno w dół [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut w piątek 8 maja na godzinę 7:00. Jedno euro kosztuje 4,55 zł, natomiast dolar 4,20 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,32 zł, z kolei za funta brytyjskiego 5,20 zł.

W czwartek 7 maja Narodowy Bank Polski podał średnie kursy walut. Kolejna zaktualizowana tabela zostanie opublikowana dzisiaj, 8 maja 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Średnie kursy walut NBP - czwartek 07.05.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Kursy walut na żywo - piątek 08.05.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Po wczorajszym dniu spadku wartości złotego w piątek 8 maja można zaobserwować powrót do stabilizacji na rynku walutowym. Na ten moment na poziomie z wczoraj utrzymują się euro (4,55 zł), frank szwajcarski oraz funt szterling. Nie są to pozytywne wieści zwłaszcza w przypadku franka (4,32 zł), który utrzymuje się powyżej granicy 4,30 zł. Wyceniany na 5,21 zł funt również cały czas znajduje się tylko nieznacznie poniżej tegorocznego szczytu wartości. Z głównych walut jedynie dolar notuje zauważalne spadku (0,40 proc. w dół). Waluta amerykańska kosztuje aktualnie 4,20 zł. Na tym poziomie z lekkimi wahaniami utrzymuje się ona od początku kwietnia. 

Zobacz wideo

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wpłynąć na kursy walut?

Dzisiejszy dzień zapowiada się dość spokojnie na rynku walutowym. Przede wszystkim należy przypomnieć, że brytyjska giełda jest dziś nieczynna z powodu Święta Bankowego. Wpływ na wartość euro mogą mieć dane dotyczące bilans handlowego Niemiec, a więc głównej gospodarki strefy euro. Dla dolara istotna będzie kwietniowa stopa bezrobocia oraz szereg informacji dotyczących rynku pracy w USA. Ponadto, jak co tydzień w piątek, CFTC przedstawi pozycje spekulacyjne na ropę naftową, złoto, srebro czy gaz ziemny. 

Więcej o:
Komentarze (8)
Kursy walut 08.05 o godz. 7. Euro i frank stabilnie, dolar mocno w dół [kurs dolara, funta, euro, franka]
Zaloguj się
 • janadamf

  Oceniono 1 raz 1

  Po co komu kursy z zeszlego tygodnia?

 • yyyama

  Oceniono 1 raz 1

  mogliśmy dawno mieć euro to mamy gó... przez tych ćwoków

 • 75pk

  0

  frank k...a stabilnie , na poziomie 4,3 zł, pozdrawiam współfrankowiczów za 2 zeta

 • oloros11

  0

  sama myśl ze mamy euro poraza rzadzacych
  no bo jak zyc - nie można dodrukować euro w swoim banku no jak tu rzadzic
  tego boja się najbardziej - pozbyli by się podstawowego instrumentu drukowania pieniędzy kiedy tylko chca

 • oloros11

  0

  zlotowka jest cholernie mocna - nawet się jej nie da nigdzie wymienić ale durnie będą dalej pisać ze to jest podstawowy warunmek naszej niezaleznosci, niepodleglosci, godności itd.

  tylko spróbujcie gdzieś ta zlotowke wymienić = możecie zobaczyć tylko wyraz zdziwienia na y=twarzy kantora - bezgranicznego zdziwienia zaraz po tem szczerego uśmiechu - a wy dalej pier cos o sile zlotowki

 • waldinl

  0

  Co tu komentowac, wartosc papieru toaletowego.

 • ella242

  Oceniono 1 raz -1

  Co za odzywki ,nawet nie rozumieją co sami piszą ,czy uważasz jak Polska będzie miała walutę euro to będziesz wuęcej zarabiał,to się grubo mylisz,spójrz na te kraje co mają euro..,ledwo wiążą koniec z końcem, nawer Grecy taki bogaty kraj ,jak zmienili walutę na euro to zostali bankrutami,Jednostka monetarna Euro uzależnia wszystkie te kraje do jednej kasy, złotych daje nam gwaranję że nasza Polska będzie mocniejsza i niezależna ekonomicznie od innych krajów ,jak czytam wpisy nie których osób ,to zastanawiam się czy ktoś ma schizofrenię ,bo normalny nie wpisywałby tak obcesowych słów ,jak wpisuje komentarz,takim sam jest.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX