Kursy walut 08.05 o godz. 7. Euro i frank stabilnie, dolar mocno w dół [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut w piątek 8 maja na godzinę 7:00. Jedno euro kosztuje 4,55 zł, natomiast dolar 4,20 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,32 zł, z kolei za funta brytyjskiego 5,20 zł.

W czwartek 7 maja Narodowy Bank Polski podał średnie kursy walut. Kolejna zaktualizowana tabela zostanie opublikowana dzisiaj, 8 maja 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Średnie kursy walut NBP - czwartek 07.05.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Kursy walut na żywo - piątek 08.05.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Po wczorajszym dniu spadku wartości złotego w piątek 8 maja można zaobserwować powrót do stabilizacji na rynku walutowym. Na ten moment na poziomie z wczoraj utrzymują się euro (4,55 zł), frank szwajcarski oraz funt szterling. Nie są to pozytywne wieści zwłaszcza w przypadku franka (4,32 zł), który utrzymuje się powyżej granicy 4,30 zł. Wyceniany na 5,21 zł funt również cały czas znajduje się tylko nieznacznie poniżej tegorocznego szczytu wartości. Z głównych walut jedynie dolar notuje zauważalne spadku (0,40 proc. w dół). Waluta amerykańska kosztuje aktualnie 4,20 zł. Na tym poziomie z lekkimi wahaniami utrzymuje się ona od początku kwietnia

Zobacz wideo

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wpłynąć na kursy walut?

Dzisiejszy dzień zapowiada się dość spokojnie na rynku walutowym. Przede wszystkim należy przypomnieć, że brytyjska giełda jest dziś nieczynna z powodu Święta Bankowego. Wpływ na wartość euro mogą mieć dane dotyczące bilans handlowego Niemiec, a więc głównej gospodarki strefy euro. Dla dolara istotna będzie kwietniowa stopa bezrobocia oraz szereg informacji dotyczących rynku pracy w USA. Ponadto, jak co tydzień w piątek, CFTC przedstawi pozycje spekulacyjne na ropę naftową, złoto, srebro czy gaz ziemny. 

Więcej o: