Warszawa. Kolejne centrum handlowe nowej generacji. Jest znana data otwarcia

W środę 20 maja Elektrownia Powiśle, nowe centrum handlowe w Warszawie, otworzy część handlową. W związku z obostrzeniami obiekt będzie początkowo funkcjonować w reżimie sanitarnym.

Jak podaje buisnessinsider.com.pl, galeria handlowa zostanie otwarta w budynku odrestaurowanej elektrowni na Powiślu. Posiada 55 tys. mkw. i składa się nie tylko ze placówek handlowych, ale także z powierzchni mieszkaniowej czy czterogwiazdkowego hotelu. Znajdować się w niej będzie łącznie 70 sklepów, w tym pierwszy w Polsce stacjonarny salon marki Urban Outfitters. Elektrownia Powiśle posiadać będzie również część gastronomiczną (ponad 20 lokali) czy salony kosmetyczne. Na terenie galerii znajduje się również targ ekologiczny, która jest już czynny. 

Zobacz wideo Nadchodzi zaostrzenie zakazu handlu. Jak uderzy to w pracowników tego sektora?

Warszawa. Nowe centrum handlowe na Powiślu już wkrótce otwarte. Jak będzie funkcjonować w reżimie sanitarnym? 

Choć planowo miało się to odbyć jeszcze w kwietniu tego roku, Elektrownia Powiśle zostanie otwarta w środę 20 maja. Późniejszy termin otwarcia został wprowadzony z powodu licznych restrykcji w handlu, które jeszcze do niedawana obowiązywały w Polsce. Od maja czynna będzie część handlowa, sama galeria funkcjonować będzie zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego. 

"Przestrzeń Elektrowni Powiśle została odpowiednio przystosowana do funkcjonowania w nowym reżimie sanitarnym - w wielu miejscach umieszczone zostały instrukcje i oznaczenia informujące o zasadach zachowania oraz środkach bezpieczeństwa obowiązujących na terenie obiekt" - czytamy w komunikacie.

Galerie handlowe chętnie odwiedzane po ponownym otwarciu

Od 4 maja wprowadzono II etap odmrażania gospodarki. Wśród zdjętych restrykcji znalazło się długo oczekiwane ponowne otwarcie galerii handlowych. Dzięki temu do pracy wróciło około pół miliona osób. Po kilku tygodniowej przerwie Polacy bardzo chętnie wrócili do centrów handlowych. Jak wynikało z analizy CBRE, 4 i 5 maja  liczba klientów wyniosła 40-65 proc. poziomu sprzed roku, co było pozytywnym zaskoczeniem dla osób analizujących ten rynek. 

Więcej o: