Kursy walut 14.05 o godz. 7. Dolar w górę, euro i frank stabilne [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut w czwartek 14 maja na godzinę 7:00. Jedno euro kosztuje 4,57 zł, natomiast dolar 4,23 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,34 zł, z kolei za funta brytyjskiego 5,16 zł.

W środę 13 maja Narodowy Bank Polski podał średnie kursy walut. Kolejna zaktualizowana tabela zostanie opublikowana dzisiaj, 14 maja 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Średnie kursy walut NBP - środa 13.05.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Zobacz wideo Studio Biznes odc. 37

Kursy walut na żywo - czwartek 14.05.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Czwartek 14 maja zapowiada się jako kolejny dzień potwierdzający trend stabilizacji na rynku walutowym, który utrzymuje się od początku kwietnia. Nie jest on jednak pozytywny dla złotówki, gdyż główne waluty są cały czas stosunkowo drogie. Aktualnie jedyną walutą zyskującą na wartości - o 0,35 proc. - jest dolar, za którego trzeba zapłacić 4,23 zł. Na stabilnym poziomie utrzymują się natomiast euro oraz frank szwajcarski kosztujące odpowiednio 4,57 zł oraz 4,34 zł. Powodem do niepokoju może być fakt, że w obu przypadkach waluty powoli zbliżają się do tegorocznych szczytów wartości. W tym tygodniu lekkie spadki notuje za to funt szterling i czwartkowy poranek jest tego potwierdzeniem. Wyceniana na 5,16 zł waluta brytyjska traci 0,20 proc. na wartości.

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wpłynąć na kursy walut? 

Dla wartości euro istotne będą kwietniowe wskaźniki CPI dla kluczowych gospodarek strefy euro, czyli Niemiec oraz Hiszpanii. Publikacja tego samego wskaźnika, ale dla Szwajcarii może natomiast wpłynąć na wycenę franka szwajcarskiego. Jeśli chodzi o dolara, to na pierwszy plan rzuca się prezentacja danych o liczbie bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych, a także wskaźniki cen eksportowych oraz importowych. 

Więcej o: