Polaków czekają kolejki przy wejściu na plażę? Jeden plażowicz na 15 metrów, obowiązkowe maseczki

Władze nadmorskich gmin przygotowują się do tegorocznego sezonu turystycznego. Wiele wskazuje na to, że może on wyglądać zupełnie inaczej, niż wszystkie inne. Letnicy muszą być gotowi na liczne limity i restrykcje. Możliwe, że przed wejściem na plażę trzeba będzie odstać swoje w kolejce.

Możliwe, że na polskich plażach będą obowiązywać w zbliżającym się sezonie turystycznym limity. Samorządowcy z nadmorskich gmin zdają sobie sprawę z tego, że na zatłoczone plaże nikt się nie zgodzi. Postulują więc limity - jeden turysta na 15 metrów plaży - donosi "Fakt".

Zobacz wideo Bon turystyczny o wartości 1000 zł. Za co będziemy mogli nim zapłacić? Wyjaśnia gość programu 'Studio Biznes'

Wakacje 2020 z licznymi ograniczeniami. Na plaży w maseczce

Według informacji dziennika wytyczne, nad którymi pracuje rząd, będą zawierały szereg restrykcji dla turystów. Po pierwsze nawet w wodzie będzie obowiązywał nakaz przestrzegania dystansu wynoszącego dwa metry. Podczas kąpieli noszenie maseczki nie będzie konieczne, na plaży trzeba ją jednak będzie już nosić.

Zasady dystansu społecznego mają też obowiązywać w innych miejscach - nawet podczas górskich wędrówek, nad jeziorami, a także w podróży np. w pociągu.

Parawany miały zniknąć, teraz mogą uratować sezon, kolejki mogą go zniszczyć

Pomocne w odseparowaniu osób przebywających na plaży mają być parawany. Przez wiele lat zwalczane i wyśmiewane tym razem być może pomogą uratować sezon.

Możliwe jednak, że zniszczą go kolejki. Wizualizacje, które przygotowali samorządowcy, przewidują, że turyści, którzy "nie zmieszczą się" w limicie będą zobowiązani czekać na swoją kolej. Oznacza to, że przed wejściem na plażę trzeba będzie "odstać swoje".

Bon turystyczny uratuje branżę?

Restrykcje mogą Polaków zniechęcić do wyjazdów. Zachęcić może ich jednak bon turystyczny o wartości 1000 zł. Ministerstwo rozwoju zapowiada, że z dodatku będziemy mogli skorzystać prawdopodobnie już podczas zbliżających się wakacji.

Czytaj też: Bon 1000 plus na wakacje. Czy pracodawca może odmówić jego przyznania

Kartą, wydawaną dla osób, które pracują na etat i zarabiają mniej niż 5200 zł brutto, zapłacimy za nocleg i niektóre atrakcje turystyczne. Według dotychczasowych bony turystyczne będą przyznawane tylko na wycieczki krajowe. W przypadku, gdy celem wakacyjnym będzie wyjazd zagranicznym, dofinansowanie nie zostanie przyznane.

Więcej o: