Jacek Kurski ostatecznie wrócił do zarządu TVP. W "poprawionym głosowaniu" przeważyły głosy PiS

Jacek Kurski ostatecznie wrócił do zarządu Telewizji Polskiej - został ponownie powołany przez Radę Mediów Narodowych. Wcześniej wokół powoływania Kurskiego wynikło zamieszanie - poprzednie, majowe głosowanie musiało zostać unieważnione, a kolejne mogło odbyć się dopiero, gdy z zarządu odeszła Marzena Paczuska. Teraz Kurski ma już zostać w zarządzie na dobre.

Jacek Kurski został ponownie powołany do zarządu TVP - ustaliły Wirtualne Media. Były prezes TVP opuścił swoje stanowisko w lutym i przez dwa miesiące został "oddelegowany" do funkcji doradcy zarządu. Następnie przewodniczący Rady Mediów Narodowych zarządził głosowanie, które miało przywrócić Kurskiego do zarządu TVP - 22 maja większością 3/5 głosów powierzono mu stanowisko członka zarządu. Głosowanie musiało zostać unieważnione - pojawiły się wątpliwości prawne, z których wynikało, że Kurski może zostać powołany dopiero po tym, jak ze stanowiska zrezygnuje Marzena Paczuska (wszystko dlatego, że według statutu zarząd TVP może mieć maksymalnie trzy osoby, a według ustawy przyznającej tegoroczną rekompensatę dla mediów publicznych taka zasada nie obowiązuje). Ta złożyła rezygnację w ostatni piątek.

Kurski znów w zarządzie TVP. Politycy PiS podczas "poprawionego głosowania" ponownie przegłosowali jego kandydaturę

Jak dowiedziały się Wirtualne Media, czas na głosowanie Rada Mediów Narodowych miała do poniedziałku 1 czerwca do północy. Jednak już w poniedziałek rano opublikowano protokół z głosowania, z którego wynika, że za ponownym powołaniem Kurskiego do zarządu było ponownie trzech polityków PiS, którzy zasiadają w RMN - głosy na "tak" oddali Krzysztof Czabański, Joanna Lichocka i Elżbieta Kruk. Przeciw byli - podobnie jak podczas poprzedniego głosowania - Juliusz Braun, który zasiada w RMN z rekomendacji PO, oraz Grzegorz Podżorny z Kukiz '15. 

Tym razem powołanie Kurskiego ma już być ostateczne. Polityk dostał nadzór nad programami informacyjnymi, publicystyką oraz nad TVP Sport.

Zobacz wideo Tomasz Zimoch (KO) o starym-nowym prezesie TVP
Więcej o: