Rossmann z przyszłości w Łodzi. Sieć otworzyła nowy format drogerii w Manufakturze

Rossmann otworzył w Łodzi "kosmiczną" drogerię, jak czytamy w komunikacie firmy. To największy sklep sieci, nowocześnie zaprojektowany i wyposażony w najnowsze technologie.

Nowa drogeria została otwarta w jednym z największych centrów handlowych w Europie, czyli Manufakturze, dawnej fabryce Izraela Poznańskiego. Jak informuje Business Insider, 1100 mkw. czyni nową placówkę największym Rossmanem w Polsce. Da się to odczuć w liczbie produktów - na półkach znajdzie się blisko 25 tys. artykułów. 

Drogeria jest zaprojektowana w nowoczesnym stylu, wnętrze wykończono drewnem. Całość jest przyjazna środowisku, m.in. dzięki nowoczesnym rozwiązaniom i trendom, zachęcającymi do testowania i zabawy. 

Zobacz wideo Nie wszystko, co dziwnie wygląda na etykiecie, jest szkodliwe

Rossmann w łódzkiej Manufakturze podzielono na cztery strefy 

Pierwsza z nich to Manufaktura Piękna, przy okazji debiutuje marka kosmetyków pod tą samą nazwę, reklamowana hasłem "stworzone z miłością, zapakowane z czułością i podane z radością". W jej skład wchodzi 250 produktów m.in. z naturalnymi składnikami czy wegańskie. Również opakowania są ekologiczne, dlatego skorzystano głównie z papieru, szkła i recyklatu.

Refill station marki Only BioRefill station marki Only Bio fot. mat. prasowe

Rossmann stawia na środowisko, dlatego w tej strefie pojawił się Refill station marki Only Bio. To automaty, w których klienci mogą napełniać butelki wielokrotnego użytku, np. szamponem, żelem pod prysznic, płynem do prania czy mycia naczyń. W ten sposób Rossmann chce przyczynić się do ograniczenia zużycia plastiku. 

Kolejna jest Strefa Beuty, która wyróżnia się rozbudowaną ofertą perfumeryjną. Atrakcją uczyniono Selfie Wall, miejsce, w którym można uwiecznić np. zakupy z przyjaciółką.

W Strefie Zdrowia znajdują się produkty dla zdrowo odżywiających się osób. Wśród nich przekąski, bogaty wybór produktów wegańskich, bezglutenowych i ekologicznych, wyrobów regionalnych, w tym miodów z polskich pasiek.

Ostatnia jest Strefa Grab&GO, do której trafiły podstawowe niezbędne produkty, typu mydło, jedzenie dla dziecka, karma dla zwierząt czy papier toaletowy.

Więcej o: