Kursy walut 29.06 o godz. 7. Złoty utrzymuje się na stabilnym poziomie [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut w poniedziałek 29 czerwca na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,47 zł, natomiast dolar 3,97 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,19 zł, z kolei za funta brytyjskiego 4,91 zł.

W piątek 26 czerwca Narodowy Bank Polski podał średnie kursy walut. Kolejna zaktualizowana tabela zostanie opublikowana dzisiaj, 29 czerwca 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Średnie kursy walut NBP - piątek 26.06.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Kursy walut na żywo - poniedziałek 29.06.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Początek nowego tygodnia nie przyniósł rewolucji na rynku walutowym. Na ten moment euro, dolar oraz frank szwajcarski utrzymują się na poziomie z ostatniego notowania NBP. Brak zmiany może martwić zwłaszcza w przypadku waluty szwajcarskiej, za którą trzeba zapłacić aż 4,19 zł. Jeszcze kilkanaście dni temu zbliżała się ona do poziomu 4 zł. Euro oraz dolar kosztują odpowiednio 4,47 zł oraz 3,97 zł - na tyle są one wyceniane z niewielkimi wahaniami od początku czerwca. Wyceniany na 4,91 zł funt szterling notuje natomiast spadek o 0,20 proc. Na ten moment waluty brytyjska jest najtańsza od marca. 

Zobacz wideo Kwaśniewski ocenia szanse na wygraną Trzaskowskiego w drugiej turze

Kalendarz makroekonomiczny. Co czeka nas na początku przyszłego tygodnia?

Początek przyszłego tygodnia zapowiada się spokojnie. Wpływ na wartość euro może mieć publikacja wskaźników nastrojów konsumenckich w strefie euro oraz wskaźnika CPI dla Niemiec. Jeśli chodzi o dolara, to jedynym ważnym wydarzeniem będzie indeks podpisanych umów kupna domów za maj, z kolei na wartość funta może wpłynąć zbiór danych dotyczących kredytów w Wielkiej Brytanii

Więcej o: