Awans wiceministra finansów. Co będzie robił Piotr Patkowski?

Jak poinformował portal Money.pl, wiceminister finansów Piotr Patkowski dostanie nowy zakres obowiązków. Zajmie się m.in. opracowywaniem prognoz dla budżetu państwa.

W poniedziałek Ministerstwo Finansów poinformowało o przekazaniu Piotrowi Patkowskiemu bezpośredniego nadzoru nad Departamentem Polityki Makroekonomicznej. Wcześniej pieczę nad nim sprawował osobiście szef 28-letniego urzędnika - minister finansów Tadeusz Kościński. 

Departament Polityki Makroekonomicznej zajmuje się opracowywaniem prognoz, na podstawie których rząd będzie realizował politykę fiskalną. Chodzi o takie analizy, które obejmują m.in. wielkości makroekonomiczne czy dochody budżetu państwa.

Zobacz wideo "Rodzi się olbrzymia obawa, że państwo jest już bankrutem"

Zmiany w Ministerstwie Finansów. Kim jest Piotr Patkowski?

Piotr Patkowski pełni funkcję wiceministra finansów od 16 kwietnia 2020 roku. Trafił do resortu jako Główny Rzecznik Dyscypliny Finansów Publicznych. Ma 28 lat i jest absolwentem wydziału prawa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Stażysta i współpracownik Instytutu Sobieskiego.

"Pracował w Biurze Prawnym Ministerstwa Energii i w Gabinecie Politycznym ówczesnego wicepremiera, ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego. Następnie był doradcą Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego (...) Na początku 2020 r. mianowany Koordynatorem Oceny Skutków Regulacji" - podawało Ministerstwo Finansów w komunikacie.

Tadeusz Kościński w wywiadach chwalił swojego podopiecznego. - Gdy pracował w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, to prawie każda ustawa przechodziła przez jego biurko - mówił Kościński. W rozmowie z Money.pl minister finansów dodał, że dla niego najważniejsze jest to, żeby wiceminister komunikował się z rynkiem i był "probiznesowy".

Więcej o: