Zmiany w Ministerstwie Finansów. Piotr Patkowski i Anna Chałupa powołani na wiceministrów finansów

Poza funkcją wiceministrów finansów Piotr Patkowski zostanie Głównym Rzecznikiem Dyscypliny Finansów Publicznych, natomiast Anna Chałupa będzie także pełnić funkcję wiceszefa Krajowej Administracji Skarbowej (KAS).

Zarówno Piotr Patkowski, jak i Anna Chałupa zostali powołani na stanowiska od 16 kwietnia 2020 roku. To niejedyne zmiany, do jakich doszło w resorcie finansów. Z dniem 15 kwietnia stanowisko podsekretarzy stanu przestają pełnić Leszek Skiba i Tomasz Słaboszowski. Pierwszy z nich to bardzo charakterystyczna postać, która od 2015 roku odpowiadała za politykę makroekonomiczną czy legislację podatkową. Skiba został powołany na jednego z nowych wiceprezesów Banku Pekao

Zobacz wideo Nowy podatek od cukru podniesie ceny w sklepach? Polacy mają się odchudzić, ale budżet się utuczy

Zmiany w Ministerstwie Finansów. Kim są nowi wiceministrowe? 

Piotr Patkowski to absolwent prawa Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Stażysta i współpracownik Instytutu Sobieskiego. "Pracował w Biurze Prawnym Ministerstwa Energii i w Gabinecie Politycznym ówczesnego wicepremiera, ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego. Następnie był doradcą Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego (...) Na początku 2020 r. mianowany Koordynatorem Oceny Skutków Regulacji" - czytamy w komunikacie ministerstwa. 

Anna Chałupa jest natomiast absolwentką ekonomii (specjalność Ekonomia Menedżerska) oraz administracji na Uniwersytecie Wrocławskim. "W latach 2013-2018 audytor wewnętrzny, a następnie dyrektor finansowy w spółce prawa handlowego. Jednocześnie pełniła funkcję prokurenta (2014-2018). W 2014 r. uzyskała Certyfikat Księgowy Ministra Finansów RP. Od lipca 2018 r. dyrektor Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu" - poinformował resort. 

>>> Dowiedz się więcej: Odszedł z Ministerstwa Finansów kilka miesięcy temu. Dziś ostrzega: "Stabilność jest zagrożona"

Zmiany w Ministerstwie Finansów na poziomie wiceministrów, ale i samych ministrów są powszechne za rządów PiS. W tym czasie resort posiadła sześciu szefów. Obecnie tę funkcję pełni Tadeusz Kościński od listopada 2019 roku. 

Więcej o: