Orlen zapłaci kasjerom 1800 euro pensji, czyli nieco ponad 8000 zł. Ale tylko w Niemczech

Na niemieckich stacjach paliwowych Star kasjer może liczyć na wypłatę w wysokości 1800 euro brutto. Tak wynika z ogłoszenia zamieszczonego w internecie. Stacje Star są własnością polskiego Orlenu.

Użytkownik Wykopu znalazł w internecie niemieckojęzyczną ofertę zatrudnienia na stacjach paliwowych Star. Ogłoszenie dotyczy pracy w charakterze kasjera. Do wyboru kandydaci mają cztery lokalizacje. Trzy stacje są zlokalizowane w Hamburgu, a jedna w Glinde - 20 km na wschód od miasta. Z oferty wynika, że miesięczne wynagrodzenie kasjera na stacji należącej do Orlenu wynosi 1800 euro, co w przeliczeniu na polską walutę daje ok. 8050 zł brutto.

Dla porównania pracownik stacji paliwowej należącej do koncernu w Polsce może liczyć na pensję wahającą się między 3-3,5 tys. złotych brutto. Tak przynajmniej wynika z ogłoszeń o pracę w tym charakterze opublikowanych w popularnym serwisie OLX.

Zobacz wideo Minister Sasin o cenach benzyny

Pracownicy sieci Star będą musieli wykonywać standardowe obowiązki kasjera, takie jak doradzanie klientom, sprzedaż paliw i innych artykułów oraz obsługa kasy fiskalnej. Dodatkowo będą przyjmowali towar i oznaczali go oraz utrzymywali porządek na stacji paliw i wokół niej.

Orlen w Niemczech

Orlen Deutschland to spółka, której właścicielem w 100 proc. jest Grupa Orlen. Zajmuje się ona detaliczną sprzedażą paliw w Niemczech w ramach zarządzanej przez siebie sieci stacji paliw pod marką Star. W Niemczech Grupa Orlen jest obecna od 2003 roku. Należąca do Grupy sieć Star na koniec 2015 roku liczyła 565 stacji paliw zarządzanych przez ORLEN Deutschland GmbH. W tym samym roku utrzymała 6 proc. udział na niemieckim rynku detalicznym.

Obecnie sieć Star to ponad 580 stacji paliw na terenie Niemiec. W 2017 r. spółka Orlen Deutschland osiągnęła zysk w wysokości 3,38 mld euro.

Więcej o: