Kursy walut 24.07 o godz. 7. Dolar i euro stabilne, frank lekko w górę [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut w piątek 24 lipca na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,41 zł, natomiast dolar 3,80 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,11 zł, z kolei za funta brytyjskiego 4,84 zł.

W czwartek 23 lipca Narodowy Bank Polski podał średnie kursy walut. Kolejna zaktualizowana tabela zostanie opublikowana dzisiaj, 24 lipca 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Średnie kursy walut NBP - czwartek 23.07.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Zobacz wideo Co to znaczy dobrze zarabiać? Pytamy Polaków [5 GAZETA.PL]

Kursy walut na żywo - piątek 24.07.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Bieżący tydzień jest najlepszym dla złotego od wielu miesięcy. Złoty spektakularnie zyskiwał, a apogeum tego obserwowaliśmy w czwartek 23 lipca. W piątek trend ten jednak wyhamował, co można potraktować jako początek stabilizacji na rynku walutowym. Na ten moment na stabilnym poziomie utrzymują się euro, dolar oraz funt szterling. Wyceniane na 4,41 zł euro zbliża się powoli do wyceny sprzed pandemii koronawirusa. Za dolara trzeba z kolei zapłacić zaledwie 3,80 zł - najmniej od początku marca. W piątkowy poranek wzrosty (0,30 proc w górę) wartości zalicza natomiast frank szwajcarski, za którego trzeba zapłacić 4,11 zł. Lekkie odbicie nie powinno jednak specjalnie martwić, gdyż jeszcze w ubiegłym tygodniu waluta szwajcarska była o 10 gr droższa. 

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wpłynąć na kursy walut?

Piątek 24 lipca będzie ważnym dniem na rynku walutowym. Dla wartości euro istotne będą prognozowane wskaźniki PMI za lipiec dla Niemiec oraz Francji, czyli motorów napędowych gospodarki UE. Prognoza wskaźnika PMI dla przemysłu oraz usług, a także dane dotyczące sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii mogą mieć wpływ na wartość funta szterlinga. Jeśli chodzi o dolara, to na pierwszy plan rzucają się dane dotyczące sprzedaży nieruchomości w czerwcu. Ponadto, jak co piątek, CFTC opublikuje pozycje spekulacyjne na ropę, zboże czy metale szlachetne.