Kursy walut 27.07 o godz. 7. Złoty coraz mocniejszy, dolar ostro w dół [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut w poniedziałek 27 lipca na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,40 zł, natomiast dolar 3,76 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,10 zł, z kolei za funta brytyjskiego 4,83 zł.

W piątek 24 lipca Narodowy Bank Polski podał średnie kursy walut. Kolejna zaktualizowana tabela zostanie opublikowana dzisiaj, 27 lipca 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Zobacz wideo Co to znaczy dobrze zarabiać? Pytamy Polaków [5 GAZETA.PL]

Średnie kursy walut NBP - piątek 24.07.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Kursy walut na żywo - poniedziałek 27.07.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Dzisiejszy poranek jest dobrym początkiem nowego tygodnia. Na ten moment złoty umacnia się względem wszystkich głównych walut. Największe straty notuje dolar (ponad 1 proc. w dół), za którego trzeba zapłacić 3,76 zł. Po raz ostatni waluta amerykańska znajdowała się na tak niskim poziomie ponad rok temu. Niewielkie straty na poziomie 0,20 proc. zaliczają natomiast euro, frank szwajcarski oraz funt szterling. Pierwsza z walut kosztuje 4,40 zł - najmniej od czasów zamrożenia gospodarki. Analogiczna sytuacja dotyczy waluty brytyjskiej wycenianej na 4,83 zł. Jeśli chodzi o franka szwajcarskiego, ten w ostatnich miesiącach tylko raz spadł poniżej granicy 4,10 zł. 

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wpłynąć na kursy walut? 

Istotna dla wyceny euro może być publikacja wskaźnika nastrojów biznesowych w Niemczech za lipiec oraz innych prognoz w tym aspekcie dotyczących motoru napędowego strefy euro. Dodatkowo podana do wiadomości zostanie liczba bezrobotnych we Francji. Jeśli chodzi o dolara, to warto zwrócić uwagę na dane dotyczące bazowych zamówień środków trwałych w Stanach Zjednoczonych w czerwcu.

Więcej o: