Masowe zwolnienia w Tesco. Pracę straci do 230 pracowników

NSZZ "Solidarność" pracowników Tesco Polska poinformowały o zwolnieniach grupowych w sieci, które rozpoczną się 20 sierpnia. Pracę straci do 230 osób.

"Zwolnienia grupowe obejmą następujące grupy zawodowe: a. Stanowiska podstawowe - maksymalnie 84 osób b. Stanowiska sprawujące nadzór nad pracownikami - maksymalnie 146 osób. Zwolnienia grupowe odbędą się w planowanym terminie 20.08.2020 - 31.10.2020" - czytamy w komunikacie opublikowanym przez związkowców

Dwie przyczyny zwolnień w Tesco

W komunikacie wskazano dwie przyczyny zwolnień. Zaznaczono, że nie dotyczą one pracowników. Jako pierwszy powód wskazano na zmianę struktur organizacyjnych skutkująca redukcją określonych stanowisk oraz koniecznością redukcji zatrudnienia na tych stanowiskach, jak i likwidacją określonych stanowisk w biurze głównym, spowodowanych zaprzestaniem lub uproszczeniem określonych procesów, zaprzestaniem świadczenia określonych usług na rzecz podmiotów z grupy Tesco, dostosowaniem struktur biura do zamierzonej struktury w związku z przyczynami ekonomicznymi.

Druga przyczyna to zakończenie dotychczasowych procesów zmian dotyczących struktur organizacyjnych biura głównego oraz sklepów w tym obejmujących likwidację stanowisk lub redukcję zatrudnienia na określonych stanowiskach.

Zobacz wideo Biedronka czy jednak Lidl? Porównujemy aplikacje dwóch największych dyskontów w Polsce

Zwolnienia nie obejmą sklepów firmy Salling Group

W komunikacie przesłanym TVN24 Biznes przez spółkę Tesco Polska zaznaczono natomiast, że "zmiany nie dotyczą zespołów w 301 sklepach i 2 centrach dystrybucyjnych podlegających umowie z Salling Group. Wszystkie sklepy pozostają otwarte bez zmian" - czytamy. 

Przypomnijmy, że w czerwcu br. Tesco poinformowało, że sprzeda swój biznes w Polsce firmie Salling Group. Transakcja, która podlega zatwierdzeniu przez organy antymonopolowe, obejmuje 301 sklepów, centra dystrybucji i główną siedzibę. Jej sfinalizowanie spodziewane jest w czwartym kwartale 2020 roku.

Więcej o: