Wyprawka 300 plus - przyjmowanie wniosków trwa. Dla kogo rząd przygotował pomoc? Czy również dla studentów?

Wnioski w ramach programu "Dobry start" można składać od 1 lipca. Dla kogo przeznaczona jest wyprawka 300 plus? Czy z dofinansowania mogą skorzystać studenci oraz dzieci w wieku przedszkolnym?

"Dobry start" to rządowy program, który funkcjonuje już od trzech lat. Jego celem jest pomoc rodzicom w zapewnieniu wyprawki szkolnej. Rodzice spełniający wyznaczone warunki otrzymują jednorazową pomoc w wysokości 300 zł. 

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Wyprawka 300 plus. Kto może skorzystać z programu? 

Świadczenie otrzymuje się raz w roku. Osoby, które złożyły wnioski w lipcu i sierpniu, mogą otrzymać świadczenie maksymalnie do 30 września. Ci, którzy zrobili to w pierwszych dniach obowiązywania programu, powinni liczyć na pomoc jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego. 

300 plus przysługuje na dzieci uczące się w szkole - od pierwszej klasy do ukończenia przez nie 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych próg wiekowy został wydłużony do 24. roku życia. Pomoc przysługuje wszystkim rodzicom niezależnie od tego, ile zarabiają.

300 plus. Czy świadczenie jest dla studentów?

Wyprawka 300 plus jest dofinansowaniem przeznaczonym dla określonej grupy dzieci. Z pomocy nie mogą skorzystać rodzice maluchów chodzących do przedszkola bądź zerówki. Dodatkowo świadczenie nie przysługuje studentom. 300 plus otrzymają natomiast osoby chodzące do szkoły policealnej lub dla dorosłych

Wyprawka 300 plus. Jak złożyć wniosek?

Podobnie jak miało miejsce to w ubiegłych lata, termin składania wniosków rozpoczyna się 1 lipca, a kończy 30 listopada. O świadczenie mogą ubiegać się tylko rodzice bądź prawni opiekunowie dziecka. Można to zrobić elektronicznie przez stronę internetową empatia.mpips.gov.pl, portal PUE ZUS lub przez bankowość elektroniczną. Wraz z początkiem sierpnia można to także robić drogą tradycyjną, czyli w tych samych urzędach, w których składa się wnioski o 500 plus. 

Więcej o: