Koronawirus. Łukasz Szumowski zapowiada zmiany w transporcie publicznym. "Zespół pracuje nad nowymi rozwiązaniami"

Były minister zdrowia Łukasz Szumowski zdradził, że z powodu koronawirusa zespół kryzysowy pracuje nad rozwiązaniami dla transportu publicznego, które zostaną wprowadzone jesienią bieżącego roku. Na razie nie ą znane szczegóły dotyczące zmian.

Rząd przygotowuje się na drugą falę epidemii koronawirusa, która prawdopodobnie nastąpi jesienią. Na temat działań zespołu zarządzania kryzysowego wypowiedział się w programie "Money. To się liczy" Łukasz Szumowski, który we wtorek 18 sierpnia poinformował o rezygnacji ze stanowiska ministra zdrowia

Zobacz wideo Leszczyna: Rygory sanitarne powinny być inne w różnych miejscach

Łukasz Szumowski: Transport publiczny jest wyzwaniem 

Polityk zapowiedział, że jesienią zmienić ma się transport publiczny. Nie zdradził jednak, czy wprowadzone zostaną dodatkowe obostrzenia w tym zakresie.

Transport publiczny jest na pewno wyzwaniem. Zespół zarządzania kryzysowego pracuje nad rozwiązaniami na jesień, kiedy w transporcie publicznym będzie więcej osób. Jednocześnie w Polsce w stosunku do innych krajów mamy obostrzenia dość rygorystyczne, a już w powiatach żółtych i czerwonych te obostrzenia są daleko idące

- powiedział były minister zdrowia. Dodał także, że w walce z koronawirusem kluczowe jest przede wszystkim kontrolowanie obowiązujących przepisów. Zgodnie z jego zapewnieniami kontrole te są obecnie wzmacniane. 

Obowiązek noszenia maseczek w sklepach. Policja i sanepid przeprowadzają masowe kontrole

Temat wzmożonego kontrolowania obostrzeń pojawił się na początku sierpnia m.in. w kontekście zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych. Łukasz Szumowski zapowiadał wzmożone kontrole policji oraz sanepidu w tym zakresie, a także wprowadzenie jeszcze w tym miesiącu przepisów, które dają sklepom możliwość odmówienia obsługi osób bez maseczek ochronnych. Na razie rozporządzenie takie nie powstało, ale Ministerstwo Zdrowia apeluje, by wypraszać ze sklepów osoby niestosujące się do obostrzeń. 

Więcej o: