Poczta Polska przechodzi cyfrową rewolucję. Część usług wprowadzonych do internetu

Poczta Polska zdecydowała się na wprowadzenia niektórych usług do internetu. Dotyczy to m.in. awizo oraz przechowywania paczek. Aby skorzystać z nowych rozwiązań, niezbędne będzie posiadania profilu zaufanego.

Pandemia koronawirusa wymogła na wielu państwowych instytucjach przyspieszenie procesu cyfryzacji. Jak dotąd prym wiódł w tym ZUS, który rozwija platformę usług elektronicznych (PUE) oraz sukcesywnie odchodzi od wnioskowania drogą tradycyjną. W tym segmencie rozwija się także Poczta Polska, która wprowadziła część usług do internetu. 

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Poczta Polska wprowadza usługi do internetu. Z czego będziemy mogli skorzystać?

"Od 18 sierpnia 2020 r. chęć skorzystania z wybranych usług Poczty Polskiej można zgłaszać online, a swoją tożsamość potwierdzić przy użyciu profilu zaufanego. Dzięki temu klienci mogą korzystać z usług Poczty Polskiej szybciej i wygodniej, bez wychodzenia z domu" - czytamy w oficjalnym komunikacie. 

W sieci możemy skorzystać z następujących usług: 

  • eINFO: awizo - bezpłatna usługa, dzięki której otrzymujemy informację o oczekiwaniu przesyłki w placówce pocztowej;
  • Polecony do skrzynki;
  • Dosyłanie - przesyłki adresowane do klienta pod stary adres będę przesyłane pod nowy adres, który wskaże w formularzu. Usługa dostępna przez 12 miesięcy;
  • Doręczenie na życzenie - ponowne doręczenie awizowanej przesyłki poleconej;
  • Przechowywanie.

Poczta Polska wprowadza usługi do internetu. Jak skorzystać z udogodnienia? 

Wyżej wymienione usługi można zamówić poprzez wypełnienie krótkiego formularza dostępnego na stronie internetowej https://eformularze.poczta-polska.pl/. Pierwszym krokiem jest wybranie usługi, następnie należy zalogować się do profilu zaufanego oraz wypełnić formularz zlecenia usługi. Potwierdzenie wybranej usługi otrzymamy na nasz adres e-mail. Profil zaufany jest niezbędny, gdyż niektóre z rozwiązań potrzebują potwierdzenia tożsamości. 

>>> Dowiedz się więcej: Jak założyć profil zaufany? Pozwala załatwić urzędowe sprawy z domu

Więcej o: