Potentat nieruchomości sprzedaje luksusowy jacht za 71 mln dol. Powód? "Chcę zbudować większy"

Nick Candy działający w branży nieruchomości chce sprzedać luksusowych jacht. 63-metrowa łódź została wystawiona na sprzedaż. Można ją nabyć za, bagatela, 71 mln dol.

Jak podaje Bloomberg, londyński potentat nieruchomości Nick Candy sprzedaje po pięciu latach 63-metrowy jacht Benetti. - Chcę zbudować większy - mówi miliarder. 

Zobacz wideo Luksus made in Poland. Te jachty robią furorę na świecie

Milioner sprzedaje jacht. Może się na nim pomieścić 1000 butelek wina

Jacht Benetti ochrzczony podczas targów w Monako jako "11.11" został wystawiony na Y.Co za 59,5 miliona euro, czyli 71 mln dol. Łódź ma zasięg 5000 mil morskich.

Za sprawą przeróbek wprowadzonych na życzenie Candy'ego można na nim pomieścić 1000 butelek wina. Jacht posiada także duże jacuzzi na tarasie słonecznym z miejscem dla ośmiu osób, siłownię, gabinet masażu oraz spa. Jeden z pokoi został przerobiony na dziecinny z kamerą na suficie, by móc obserwować maluchy w trakcie zabawy. Poza apartamentem właściciela na pokładzie jest także sześć kabin dla gości, które mogą pomieścić łącznie 12 osób.

Luksusowe jachty zyskują na popularności dzięki pandemii koronawirusa

Co ciekawe, Candy twierdzi, że luksusowe jachty mogą zyskać na pandemii koronawirusa. - Podczas COVID-19 łodzie okazały się najbezpieczniejszym miejscem na świecie - mówi milioner, dodając, że dzięki temu środkowi transportu ludzie bogaci mogą nadal podróżować bez konieczności odwiedzania hoteli. W ostatnim czasie można zaobserwować wzrost sprzedaży superjachtów. Bloomberg informuje, że tylko w tym miesiącu sprzedano 16 jachtów mierzących ponad 30 metrów. 

Nick Candy zajmuje się sprzedażą luksusowych nieruchomości. Dodatkowo wraz z bratem założył firmę Candy & Candy, która zajmuje się projektowaniem wnętrz. Jego majątek wyceniany jest na 1,1 mld dol. 

Więcej o: