Ośrodki turystyczne z Małopolski najlepsze w kwestii bezpieczeństwa. Wręczono wyróżnienia

Kilkaset obiektów hotelowych zlokalizowanych w Małopolsce otrzymało certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej. Spośród wszystkich wydawanych przez POT wyróżnień, do obiektów z tego regionu Polski trafiło około 1/4 certyfikatów.

Polska Organizacja Turystyczna przyznaje wyróżnienia za realizację wszystkich niezbędnych i wymaganych obecnie prawem środków bezpieczeństwa. Okazuje się, że ośrodki turystyczne z Małopolski najlepiej podeszły do tej kwestii.

Ośrodki z Małopolski z wyróżnieniami. "Mamy wiele nowych hoteli"

Wicemarszałek województwa małopolskiego Tomasz Urynowicz w rozmowie z Radiem ESKA Kraków pochwalił te obiekty. - Te obiekty są dobrze przygotowane, przestrzegają wszystkich norm sanitarnych i higienicznych, co daje poczucie bezpieczeństwa turyście. Z drugiej strony mamy bardzo nowoczesną branżę turystyczną, wiele nowych hoteli, które są na te wyzwania przygotowane - powiedział.

Przyznawane certyfikaty nie są tylko i wyłączenie standardowym wyróżnieniem. Mają one na celu zachęcenie turystów do odwiedzania małopolskich miejscowości i ośrodków również poza sezonem wakacyjnym.

Zobacz wideo Ukradł samochód w Katowicach, w drodze na Mazowsze musiał zatankować. Nagrały go kamery
Więcej o: