Co to jest Supeco? Carrefour połączył sklep z hurtownią. Sieć planuje ekspansję

Carrefour otwiera kolejne sklepy marki Supeco. To połączenie hurtowni i sklepu. Koncept powstał w 2016 roku, ale dopiero ostatnio rozpoczął większą ekspansję.

Carrefour otworzył kolejne dwa sklepy Supeco, podaje portal Wiadomości Handlowe. Może być to zwiastun większej ekspansji tej marki. Półtora miesiącu temu otwarto czwartą placówkę, piąta i szósta stanęły w Starogardzie Gdańskim i w Zabrzu. Zastąpiły w tych miastach działające tam wcześniej sklepy Carrefoura

Co to jest Supeco?

Supeco jest efektem prowadzenia przez Carrefour strategi omnikanałowości. Sklepy tej marki to połączenie dyskontu oraz hurtowni, w stylu Makro czy Selgrosa marki Cash & Carry. Supeco celuje zatem w klientów indywidualnych, biznesowych oraz tych prowadzących działalność gospodarczą w handlu i branży HORECA (skrót od HOtelarstwo, REstauracje, CAfe).

Uniwersalność formatu Supeco została doceniona przez polskich konsumentów i sklepy w krótkim czasie zdobyły duże grono lojalnych klientów. Realizując przyjętą strategię omnikanałowości dbamy o dywersyfikację kanałów sprzedażowych. Rozwijamy markę Supeco i konsekwentnie poszerzamy portfolio sklepów tego formatu o kolejne lokalizacje

- cytują Wiadomości Handlowe Tarecka Ouaibi, wiceprezesa i dyrektora operacyjnego Carrefour Polska. 

W Supeco znajdziemy śwież i pakowane produkty, kosmetyki, alkohol, chemię domową. Większość towaru znajduje się na paletach. Można jednak kupić także towary z tradycyjnych lad, warzywa czy owoce. Sieć organizuje regularnie promocje w formacie "kup więcej za mniej".

Zobacz wideo W Polsce pojawił się pierwszy tzw. twardy dyskont

Supeco w Polsce jest od 2016 roku

Koncept Supeco zrodził się w 2014 roku, informuje InnPoland. Od tego czasu marka zadebiutowała m.in.  w Hiszpanii, Brazylii, Włoszech czy Rumunii. W Polsce pierwsze sklepy Supeco pojawiły się już w 2016 roku, ale rozwój marki postępował powoli. Przez następne trzy lata otwarto trzy placówki, kolejne powstały w tym roku. Supeco znajdziemy jeszcze w Jaworznie, Piekarach Śląskich, Tarnobrzegu i Gostyniu.

Więcej o: