Gra w LOTTO online będzie łatwiejsza. Nie trzeba skanu dowodu. Wystarczy mojeID

Nowość dla klientów lotto.pl. Krajowa Izba Rozliczeniowa wraz z Totalizatorem Sportowym wprowadza zdalne uwierzytelnianie za pomocą usługi mojeID. Od teraz w LOTTO online będzie można grać bez konieczności wysyłania skanu dowodu tożsamości.

Nowy sposób uwierzytelniania tożsamości nie jest pierwszym efektem współpracy Totalizatora Sportowego i KIR. Wcześniej usługę mojeID wprowadzono również w jedynym legalnym kasynie internetowym w Polsce - Total Casino. Totalizator Sportowy zapewnia, że wprowadzenie usługi mojeID "jest ogromnym krokiem w stronę realizacji potrzeb naszych graczy".

Lotto przez internet. MojeID sprawi, że założymy konto bez skanu dowodu tożsamości

Totalizator Sportowy cały czas rozwija swoje usługi w internecie. Na samym początku roku odświeżono stronę internetową lotto.pl oraz aplikację mobilną. Spółka zdecydowała się również na wprowadzenie nowego rozwiązania dotyczącego uwierzytelniania tożsamości.

Usługa mojeID sprawi, że podczas zakładania konta nie będzie wymogu przesyłania skanu dowodu tożsamości. Weryfikacja klienta będzie się odbywać poprzez system bankowości elektronicznej.

 - Coraz powszechniejsze wykorzystanie usługi mojeID przyczynia się do zapewnienia bezpieczeństwa w internecie. W przypadku klientów loterii państwowej, poza aspektami bezpieczeństwa, istotne będzie także wyeliminowanie ryzyka dostępu do gier losowych osobom niepełnoletnim – powiedział Piotr Alicki, Prezes Zarządu KIR.

W Lotto przez internet można grać od 2018 r.

Zdalne potwierdzenie tożsamości poprzez usługę mojeID wykorzystywane jest w sektorze komercyjnym oraz publicznym. Dzięki temu można załatwić wiele spraw, które wcześniej wymagały osobistego potwierdzenia danych w punkcie usługi np. w urzędzie lub podczas odbioru przesyłki.

W Lotto można zagrać przez internet od grudnia 2018 r. Gry liczbowe są dostępne wyłącznie dla osób pełnoletnich, dlatego przy zakładaniu konta na lotto.pl należało przesłać obraz dowodu tożsamości. Na stronie oraz w aplikacji mobilnej można zagrać we wszystkie najbardziej popularne gry Lotto, w tym Lotto Plus, Mini Lotto i Eurojackpot.

Zobacz wideo Uczelnie przygotowują się na nowy rok akademicki. Koronawirus stworzył nowe obszary do badań naukowych
Więcej o: