Maluch Plus już działa. Jak złożyć wniosek? Dla kogo jest przeznaczony program?

Od 7 września rozpoczął się nabór wniosków do kolejnej edycji programu Maluch Plus. Budżet programy został w tym roku zwiększony o 12,5 proc. Jak złożyć wniosek? Dla kogo przeznaczony jest Maluch Plus?

Ruszyła kolejne edycja rządowego programu Maluch Plus. W tym roku środki na jego realizację podniesiono o 50 mln zł, co oznacza to, że w tym roku kwota wyniesie 450 mln zł.

Dla kogo przeznaczony jest Maluch Plus?

Maluch Plus to program dofinansowania samorządów oraz prywatnych firm chcących tworzyć nowe miejsca w żłobkach i klubach dziecięcych. W ramach programu samorządy mogą dostać nawet 33 tysiące złotych dopłaty do jednego miejsca opieki nad dzieckiem do trzeciego roku życia. Dopłata dla podmiotów niepublicznych to maksimum 10 tysięcy złotych.

Chodzi o stworzenie warunków dla samorządów i podmiotów niepublicznych, żeby mogły one spokojnie przygotować proces inwestycyjny na przyszły rok. Jeszcze w tym roku będzie ogłoszenie wyników tego programu. Bardzo nam zależy na tym, aby tworzyć warunki dla rodzin. Liczba dzieci uczęszczających do żłobków jest coraz wyższa

- powiedziała Marlena Maląg, stojąca na czele Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

Zobacz wideo Marcin Horała był gościem Porannej rozmowy Gazeta.pl (7.09)

Jak złożyć wniosek o Maluch Plus?

Wnioski na Maluch Plus można składać od 7 września. Gminy mogą zrobić to do 16 października, a prywatne przedsiębiorstwa do 6 listopada. Dokumenty można złożyć drogą papierową w Urzędzie Wojewódzkim lub przez platformę ePUAP. Dofinansowanie otrzymają wyłącznie zwycięzcy konkursu ofert organizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Więcej informacji na jego temat można znaleźć na stronie internetowej resortu. Przyszli beneficjenci będą zobowiązani do utrzymania miejsc opieki nad dziećmi przez pięć lat.

Więcej o: