Wirtualna Polska zmieni redaktora naczelnego. Marcin Meller w nowej roli, były szef 'Playboya'

Marcin Meller obejmie stanowisko redaktora naczelnego w serwisie wp.pl. Wirtualna Polska od marca ma wakat na tym stanowisku, po tym jak opuścił je Tomasz Machała. Piotr Mieśnik, pełniący dziś obowiązki redaktora naczelnego, będzie zastępcą Mellera.

Marcin Meller, znany dziennikarz, od 16 listopada obejmie stanowisko redaktora naczelnego serwisu Wirtualna Polska - informuje Press. Obecnie obowiązki te pełni Piotr Mieśnik, który zarządza stroną od marca 2020, kiedy to z funkcji redaktora naczelnego odszedł Tomasz Machała.

Wirtualna Polska będzie mieć nowego redaktora naczelnego

Marcin Meller współpracował do tej pory z wieloma mediami. Przez 12 lat pracował jako reporter "Polityki", przez dziewięć lat jako redaktor naczelny polskiej edycji miesięcznika "Playboy". Współpracował z "Wprost" i "Newsweekiem".

Jest też związany z telewizją - od niemal dekady prowadzi "Drugie śniadanie mistrzów" w TVN24, przez kilka lat prowadził też "Dzień Dobry TVN", był gospodarzem kilku programów telewizyjnych.

W oświadczeniu wydanym w związku z nominacją na stanowiska redaktora naczelnego WP.pl napisał, że "wywodzi się ze świata klasycznego dziennikarstwa".  Jest autorem czterech książek. Jedną z nich poświęcił tematowi Gruzji. Do tematyki odniósł się również w obszernym wywiadzie udzielonym weekend.gazeta.pl.

Czytaj też: Kaczyński zapowiada repolonizację mediów. Ekspert: orwellowska żonglerka słowami. "Chodzi o kontrolę"

Zobacz wideo Łukasz Kijek zaprasza na 'Studio Biznes'. Paweł Borys, szef PFR, wyjaśni, czy Polska jest gotowa na drugą falę epidemii koronawirusa
Więcej o: