Poseł Solidarnej Polski Edward Siarka wiceministrem środowiska i pełnomocnikiem ds. lasów

Poseł Solidarnej Polski Edward Siarka został powołany na urząd wiceministra środowiska i Pełnomocnika Rządu ds. Leśnictwa i Łowiectwa.

Minister Środowiska Michał Woś w obecności Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych Andrzeja Koniecznego i Łowczego Krajowego Pawła Lisiaka wręczył Edwardowi Siarce akt powołania podpisany przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Nowy wiceminister będzie odpowiedzialny za leśnictwo i łowiectwo, także w połączonym resorcie środowiska i klimatu, a docelowo w Ministerstwie Rolnictwa i Leśnictwa. "Będzie kontynuował politykę ministra Michała Wosia szczególnej ochrony naszego dziedzictwa narodowego, jakim są polskie lasy" - przekazał resort środowiska.

W czasie powołania minister Woś podsumował swoją pracę w resorcie. Zaznaczył, że przygotowane zostały przez niego do realizacji m.in. projekty kilku nowych ustaw znacznie zaostrzających ochronę środowiska, w tym nową ustawę o parkach narodowych, o gatunkach obcych czy rozwiązania wspierające walkę o czyste i zdrowe lasy. O szczegółach jego dokonań można przeczytać tutaj.  

Czytaj więcej: "Złoczyńcy klimatyczni" Trump i Bolsonaro "topią" się w Nowym Jorku. Nietypowy protest Greenpeace

Zobacz wideo Maciejewska: Nasz program zakładał odejście od węgla do 2035. Wszyscy pukali się w głowę

Kim jest Edward Siarka 

Edward Siarka to Poseł na Sejm RP od 5 kadencji, a wcześniej samorządowiec. - Od ponad 20 lat działa w Małopolsce, podejmując aktywne działania na polu leśnictwa i łowiectwa. Członek władz wojewódzkich Ochotniczej Straży Pożarnej - napisano w komunikacie resortu. 

- Jego powołanie na stanowisko wiceministra środowiska Pełnomocnika Rządu ds. Leśnictwa i Łowiectwa gwarantuje racjonalną ochronę polskiej przyrody i gospodarowanie jej zasobami zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju - dodano. 

Czytaj więcej: "Proszę skoczyć w ten wir". Karta pływacka zdobyta w nurcie Wisły? Opowieść 98-letniej warszawianki [SZLAK WISŁY]

Więcej o: