Odeszli z Trójki tworzą Radio 357. Niedźwiecki, Strzyczkowski, Stelmach ruszyli ze zbiórką

W internecie rozpoczęła się zbiórka na wsparcie nowej stacji radiowej. Radio 357 tworzą głównie dziennikarze i prezenterzy, którzy rozstali się z Trójką. Wśród nich Marek Niedźwiecki, Piotr Kaczkowski, Piotr Stelmach i Kuba Strzyczkowski. Ten ostatni, który od maja do sierpnia piastował stanowisko dyrektora rozgłośni, o rozstaniu z Trójką poinformował w poniedziałek.

Na internetowej platformie Patronite ruszyła zbiórka, dzięki której wesprzeć można Radio 357. Tworzą je dziennikarze znani przede wszystkim z anteny radiowej "Trójki". W nowej stacji usłyszeć będzie można znanych dziennikarzy i prezenterów, wśród nich: Marek Niedźwiecki, Kuba Strzyczkowski, Piotr Kaczkowski, Piotr Stelmach, Katarzyna Borowiecka, Marcin Łukawski, Michał Olszański, Agnieszka Szydłowska czy Tomasz Rożek.

Piotr Stelmach dla Gazeta.pl: Stworzymy radio nowoczesne

- Myślę, że na takie radio czekali słuchacze i wszyscy ci, którzy nie mogli już tworzyć radia, które kochali. Mamy nadzieję, że stworzymy radio nowoczesne, sprzyjające nowym technologiom, trendom, ale jednocześnie zachowujące radiową tradycję, z której wszyscy się wywodzimy. Bardzo możliwe, że oprócz osób, które dziś tworzą Radio 357, wkrótce na antenie usłyszymy inne równie znane i cenione przez słuchaczy głosy - powiedział w rozmowie z next.gazeta.pl Piotr Stelmach, współtwórca Radia 357  

Odeszli z Trójki, tworzą Radio 357. "Ponownie zebraliśmy sporą część naszego zespołu"

"Było kiedyś takie radio... i już go nie ma" - piszą w komunikacje autorzy zbiórki. Podkreślają, że "radio to ludzie, a nie budynek czy częstotliwość"

"Gramy więc dalej! Dla Państwa i z Państwem. Wiedzą Państwo, jakie radio chcemy robić, bo robiliśmy je przez lata. A teraz wreszcie będzie brzmiało tak, jak powinno, a nie tak, jak musiało" - czytamy na stronie zbiórki. Twórcy piszą, że Radio 357 ma mieć formułę "świeżą, odważną, opiniotwórczą i wyznaczającą nowe trendy".

Znane głosy w nowym Radiu 357

Wśród osób, które tworzą Radio 357 większość związana była z Trójką przez dekady. Marek Niedźwiecki ze stacją rozstał się w maju "w związku z sytuacją, która zaistniała wokół notowania Listy Przebojów Programu Trzeciego oraz posądzeniem o nieuczciwość". Niedźwiecki został bowiem oskarżony przez władze stacji manipulowanie głosami notowania, w którym pierwsze miejsce zajęła krytyczna wobec PiS piosenka Kazika Staszewskiego "Twój ból lepszy niż mój".

W tym samym czasie z Trójki odszedł Piotr Kaczkowski. Dziennikarska legenda przepracowała w stacji 56 lat. - Decyzja dojrzewała we mnie od dawna. Miałem piękne życie radiowe - tłumaczył wówczas dziennikarz.

Piotr Stelmach z anteną Trójki pożegnał się, po 23 latach, we wrześniu. "Dziękuję Wam. Za wierność w stereo. I za wszystkie kolory, które rysowały moją codzienność. Wierzę, że to nie jest ostatni z naszych wspólnych obrazków, które miały w ten sposób powstać" - pisał w oświadczeniu.

Wśród twórców nowego Radia 357 jest również Kuba Strzyczkowski , który o rozstaniu z Trójką poinformował w poniedziałek. Dziennikarz był związany z Trójką od 33 lat, a od maja do sierpnia piastował stanowisko dyrektora rozgłośni.

- Dziś po 33 latach pracy w Trójce poprosiłem o rozwiązanie umowy o pracę z Polskim Radiem. Pozostaną piękne wspomnienia - oświadczył prezenter.

Zobacz wideo Kultowe gry retro. Czy Wam też spędzały sen z powiek?
Więcej o: