Koronawirus w Polsce. Biedronka, Lidl oraz inne sieci wydłużają godziny pracy sklepów

Biedronka, Lidl oraz inne sieci handlowe zdecydowały się wydłużyć godziny pracy sklepów w związku z najnowszymi obostrzeniami. W jakich godzinach będą otwarte?

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od soboty 24 października cała Polska znajdować się będzie w czerwonej strefie. Oznacza to liczne obostrzenia, które również wpływają na funkcjonowanie sklepów. W placówkach handlowych o powierzchni większej niż 100 mkw. na jednego klienta musi przypadać co najmniej 15 mkw. powierzchni.

Zobacz wideo Prof. Horban: Oprócz covidu mamy inne choroby. Trudno odmówić pomocy innym potrzebującym

Biedronka i Lidl wydłużają godziny czasu pracy

Restrykcje uderzają w największe sieci handlowe. W związku z tym zdecydowały się one wydłużyć godziny pracy w celu rozładowania tłumów. Biedronka powróciła do znanej z wiosny Akcji24. W piątek 23 października  ponad 1200 sklepów sieci w całej Polsce będzie działać do godziny 2:00 w nocy. Dodatkowo ponad 600 sklepów będzie funkcjonować całodobowo.

Podobnie jak Biedronka, Lidl już wcześniej zdecydował się wydłużyć godziny otwarcia sklepów. Obecnie placówki funkcjonują od godz. 6:00 do 22:00, 6:00 do 23:00, 6:00 do 24:00 bądź całodobowo. W większości sklepów zdecydowano się wydłużyć czas funkcjonowania o godzinę względem standardowego czasu pracy. 

Auchan, Dino, Netto. W jakich godzinach czynne są supermarkety?

Na zmiany mające pomóc klientom zdecydowały się także inne dyskonty. Auchan zdecydowało się przyspieszyć godzinę otwarcia sklepów. Są one czynne od 6:30 do 22:00. Markety sieci Dino będą otwarte w przedziale godzinowym 6:00 - 23:00, natomiast sklepy sieci Netto od poniedziałku do czwartku otwarte są od 6:00 do 21:00, a w piątki i soboty od 6:00 do 22:00.

Ostatnia z sieci zdecydowała się wprowadzić dane szacunkowe dotyczące ruchu w poszczególnych sklepach. Można to sprawdzić na stronie internetowej sieci w TYM MIEJSCU. To rozwiązanie ma pomóc w rozładowaniu tłumów w sklepach. 

Więcej o: