Black Friday 2020 już wkrótce. Kiedy wypada w tym roku? Jak długo potrwają wyprzedaże?

Black Friday, a więc coroczne święto wyprzedaży, cieszy się coraz większą popularnością w Polsce. Kiedy dokładnie odbędzie się Czarny Piątek?

W Stanach Zjednoczonych Black Friday to jedna z ważniejszych dat w kalendarzu. Tam tradycja piątkowych wyprzedaży sięga dziesiątek lat i rozrosła się do ogromnych rozmiarów, czego dowodem są filmiki pokazujące tłumy ludzi tłoczące się przed wejściem do sklepów.  Jego popularność może wynikać z bardzo dobrego umiejscowienia w czasie, gdyż jest to idealna okazja, by w promocyjnej sklepie znaleźć prezenty na Boże Narodzenie.

Zobacz wideo „Jeżeli będą rozruchy w USA, to ta gospodarka ucierpi, a przez to ucierpi gospodarka globalna”

Black Friday 2020. Kiedy wypada w tym roku?

Black Friday tradycyjnie organizowany jest w piątek po Świecie Dziękczynienia, które jest świętem ruchomym. Wypada ono zawsze w czwarty czwartek listopada. W związku z tym Czarny Piątek zwykle wypada pod koniec listopada. W ubiegłym roku święto wyprzedaży zaplanowane zostało na 29 listopada. W tym roku Black Friday odbędzie się natomiast 27 listopada. W tym dniu należy spodziewać się największych przecen. Z racji globalizacji Black Friday dotarło również do Polski. Większość sklepów oferuje w tym terminie liczne promocje.

Black Friday. W jakich sklepach możemy spodziewać się promocji?

W poprzednich latach promocje były rozszerzane na weekend, a nawet tygodnie poprzedzające oraz następujące po Czarnym Piątku. Najczęściej przeceniane były artykuły odzieżowe oraz sprzęty AGD.  

W tym roku wyprzedaże mogą rozpocząć się jeszcze wcześniej z racji na obostrzenia wprowadzone na całym świecie. Nie wiadomo również, czy w celu zabezpieczenia bezpieczeństwa kupującym nie przeniosą się one w większym stopniu do sieci. Przypominamy, że w poniedziałek 30 listopada po Black Friday odbędzie się Cyber Monday, podczas którego pojawią się promocje w sklepach internetowych.

Więcej o: