Koronawirus. Austria ponownie wprowadza całkowity lockdown. Godzina policyjna przez całą dobę

Austria, czyli jeden z najbardziej dotkniętych koronawirusem krajów, wprowadza całkowity lockdown. Decyzja ta to pokłosie wciąż rosnącej liczny zakażeń koronawirusem. Rząd planuje wprowadzenie m.in. całodobowej godziny policyjnej. Nowe obostrzenia obowiązywać będą do 6 grudnia.
Zobacz wideo Morawiecki: Krok za tą granicą jest tylko narodowa kwarantanna, czyli całkowity lockdown

Od wtorku na terenie Austrii ponownie obowiązywać będzie całkowity lockdown. Poinformowali o tym w sobotę kanclerz Sebastian Kurz oraz jego zastępca Werner Kogler. Według wstępnych założeń blokada ma potrwać do 6 grudnia.

Austria wprowadza ograniczenia dla obywateli. Godziny policyjne będą trwały całą dobę

Plany austriackiego rządu przewidują między innymi wprowadzenie całodobowej godziny policyjnej. Dotąd obowiązywała ona jedynie w nocy - między 20:00 a 6:00. Od wtorku do 6 grudnia zamknięte pozostaną niemal wszystkie sklepy, oprócz marketów z produktami żywnościowymi i kosmetycznymi. Szkoły i uczelnie będą funkcjonować w trybie zdalnym.

W tym czasie proszę ograniczyć wszystkie kontakty do minimum

- apelował kanclerz Sebastian Kurz.

Szef austriackiego rządu dodał, że mimo wprowadzonego na końcu października częściowego lockdownu, liczba zakażeń koronawirusem dalej gwałtownie rośnie. W sobotę MSW poinformowało o ponad siedmiu tysiącach przypadków, co w przełożeniu na liczbę mieszkańców plasuje ten kraj w gronie państw o najwyższym poziomie nowych infekcji.

Obecny na briefingu wicekanclerz Werner Kogler zaznaczył, że niektóre szpitale osiągnęły już granice swoich możliwości. - Tylko w ten sposób możemy podtrzymać nadzieję na spokojne święta - powiedział polityk Zielonych.

Więcej o: