Bitcoin rośnie w niezwykłym tempie. Kryptowaluta o włos od rekordu wartości

Bitcoin urósł do poziomu ponad 18 tys. dol. co jest najlepszym wynikiem od stycznia 2018 roku. W ciągu trzech miesięcy kurs kryptowaluty wzrósł o 50 proc.

Rynek kryptowalut charakteryzuje się dużą nieprzewidywalnością oraz sporymi wahaniami w stosunkowo krótkim czasie. W ostatnich dwóch miesiącach obserwujemy spore wzrosty wartości bitcoina, które wywindowały najbardziej popularną kryptowalutę do niewidzianych od lat poziomów. 

Zobacz wideo Rozmowa z Aleksandrą Smyczyńską z Innogy Polska (13.11)

Bitcoin mocno w górę w ostatnich tygodniach. Coraz bliżej rekordu wartości 

Aktualnie bitcoin (BTC) kosztuje około 18,2 tys. dol., czyli około 68 tys. zł. Po raz ostatni kryptowaluta była tak droga w styczniu 2018 roku. Sukcesywne wzrosty wartości bitcoina sprawiają, że coraz bliżej znajduje się ona historycznego rekordu wartości. W grudniu 2017 roku jego wartość przekraczała momentami 20 tys. dol.

Frank szwajcarski Kursy walut 18.11. Złoty bez strat względem głównych walut

Pobicie rekordu nie wydaje się być nierealne, gdyż od dwóch miesięcy obserwujemy sukcesywny wzrost wartości kryptowaluty. W połowie września była wyceniana zaledwie na 10 tys. dol. W ostatnich 30 dniach bitcoin zdrożał o około 7 tys. dol. 5 listopada została przebita granica 16 tys. dol, a 17 listopada - 17 tys. dol. Bitcoin nie zatrzymał się na długo na tym poziomie i w ciągu godziny podrożał do poziomu 18 tys. dol.

Kurs bitcoinaKurs bitcoina stooq.pl

Bitcoin drożeje, ale nie wiadomo dlaczego 

Nie do końca wiadomo, dlaczego bitcoin zalicza tak dużo wzrosty. Wpływ na to nie powinna mieć pandemia koronawirusa, gdyż w marcu bieżącego roku jego wartość gwałtownie spadła do poziomu 5 tys. dol., co oznacza, że inwestorzy nie uznali kryptowaluty jako "bezpiecznej przystani". Rozwiązaniem zagadki mogą być wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych, a także obawa inwestorów dotyczących spadku wartości dolara

Ceny prądu nie wzrosną. Tym, którzy złożą wniosek PGE nie chce regulowania cen prądu. Proponuje taryfy socjalne

Więcej o: