Posłanka opozycji Jagna Marczułajtis-Walczak ujawnia, o czym rozmawiała z Jarosławem Kaczyńskim

"Przekonywałam prezesa PiS do wydłużenia ferii szkolnych do marca i otwarcia bazy hotelowej" - napisała na Facebooku posłanka Jagna Marczułajtis-Walczak.

W piątek podczas wieczornego posiedzenia w Sejmie posłanka Jagna Marczułajtis-Walczak podeszła do prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

Chciałam przekazać też naszą poprawkę w sprawie wydłużenia ferii z dwóch tygodni do dziesięciu tygodni także prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, aby uratować ludzi żyjących wyłącznie z turystyki przed utratą pracy lub firmy

- powiedziała w rozmowie z Polską Agencją Prasową. Dodała, że chodziło m.in. o to, aby dzieci nie wróciły wszystkie jednego dnia do szkoły, tak jak to było we wrześniu.

W sobotę polityczka napisała na Facebooku: "Przekonywałam prezesa PiS do wydłużenia ferii szkolnych do marca i otwarcia bazy hotelowej".

Zobacz wideo

Ferie w jednym terminie dla wszystkich

Posłance jednak nie udało się przekonać Jarosława Kaczyńskiego. W sobotę w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie ministra edukacji i nauki, zgodnie z którym w tym roku szkolnym ferie zimowe w całej Polsce będą trwały od 4 do 17 stycznia. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 30 listopada.

Tatry, wyciąg narciarskiFerie w jednym terminie dla wszystkich. Rozporządzenie już w Dzienniku Ustaw

Więcej o: