Studio Biznes. Garbarczyk: Tablety przeżywają renesans. Notujemy dwucyfrowe wzrosty sprzedaży

Pandemia koronawirusa przyspiesza wiele zmian na rynku urządzeń mobilnych. - Smartfon stał się dziś urządzeniem pierwszej potrzeby - mówi Marcin Garbarczyk, szef dywizji IM w Samsung Electronics Polska. Zaskakującym trendem na rynku w czasie pandemii jest natomiast "renesans tabletów".

"Studio Biznes" to program gospodarczy, który ma swoją premierę na Gazeta.pl w każdą środę o godzinie 12:00. W najnowszym odcinku rozmawialiśmy o rynku urządzeń mobilnych w czasie pandemii. Jak wygląda sprzedaż smartfonów Polsce? Które urządzenia cieszą się największą popularnością i jakie są prognozy na przyszłe miesiące. Posłuchaj rozmowy. 

- Taką ciekawą kategorią, o której już trochę zapominaliśmy i nie była pierwszoplanowym bohaterem, to są tablety. Tablety dzisiaj przeżywają renesans. Notujemy dwucyfrowe wzrosty rynku, wzrosty sprzedaży. Jest to spowodowane przede wszystkim wykorzystywaniem tabletów do wideokonferencji, zwłaszcza do zdalnej nauki, również do zdalnej pracy. Można powiedzieć, że to przykład kategorii, która gdzieś wydawało się, że lata świetności ma gdzieś za sobą, a tymczasem wraca do łask, przeżywa renesans - mówił w Studiu Biznes Marcin Garbarczyk, szef dywizji IM w Samsung Electronics Polska.

Czytaj też: Samsung Galaxy Z Fold 2 - Koreańczycy nauczyli się robić dobre składane smartfony? [PIERWSZE WRAŻENIA]

Więcej o: