Robert Kwiatkowski nowym członkiem Rady Mediów Narodowych. Były prezes TVP został zgłoszony przez Lewicę

Prezydent Andrzej Duda powołał Roberta Kwiatkowskiego w skład Rady Mediów Narodowych. Były prezes TVP został zgłoszony przez Klub Parlamentarny Lewicy.

O powołaniu Kwiatkowskiego do Rady Mediów Narodowych poinformował za pośrednictwem Twittera Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta RP Andrzeja Dudy

Zobacz wideo Kolejne tarcia w Zjednoczonej Prawicy. Czy koalicja przetrwa?

Robert Kwiatkowski nowym członkiem Rady Mediów Narodowych 

"Informuję, że spośród dwóch przedstawionych Prezydentowi przez kluby opozycyjne kandydatów do Rady Mediów Narodowych - Roberta Kwiatkowskiego zgłoszonego przez KP Lewica oraz Pawła Olszewskiego zgłoszonego przez KP KO Prezydent RP powołał w skład Rady postanowieniem z dnia 10 grudnia pana Roberta Kwiatkowskiego" - poinformował Spychalski. Przypominał także, że zgodnie z ustawą o Radzie Mediów Narodowych wybór w tym przypadku był możliwy tylko spośród kandydatów wskazanych przez kluby opozycyjne. 

Kwiatkowski zajmie w Radzie Mediów Narodowych miejsce Grzegorza Podżornego, który zrezygnował z tej funkcji w sierpniu bieżącego. Od tego czasu RMN liczyła czterech członków. Obecnie poza Kwiatkowskim w jej skład wchodzą Krzysztof Czabański, Elżbieta Kruk i Joanna Lichocka (powołani z rekomendacji PiS) oraz Juliusz Braun zaproponowany przez PO. 

Kim jest Robert Kwiatkowski? 

Robert Kwiatkowski to były członek KRRiT w latach 1996–1998. Później do 2004 roku był prezesem zarządu Telewizji Polskiej. W przeszłości wielokrotnie angażował się w działalność polityczną w ugrupowaniach lewicowych, jak chociażby Ruch Palikota. W 2019 został liderem listy wyborczej SLD w wyborach do Sejmu w okręgu toruńskim. Uzyskał mandat posła IX kadencji, otrzymując 13 940 głosów. 

Więcej o: