1500 zł dopłaty na komputer dla dziecka. Wnioski tylko do 30 grudnia. Pieniądze nie dla każdego

Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 30 grudnia przyjmuje wnioski o środki na wsparcie zakupu komputera dla dziecka. Kryteria programu są jednak dość restrykcyjne i nie chodzi wyłącznie o niski próg dochodów uprawniających do zasiłku.

ARMiR wciąż przyjmuje wnioski o przyznanie pomocy na dofinansowanie kosztów zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego. Tradycyjny "stojący" komputer, laptop, ultrabook, chromebook czy inne urządzenie tego typu można zakupić wraz z niezbędnym oprogramowaniem (np. pakietem biurowym czy systemem operacyjnym), klawiaturą i ładowarką.

1500 zł na komputer. Limit na rodzinę, nie na dziecko, ważne obwarowania

Agencja podkreśla w swoim komunikacie, że wysokość dotacji wynosząca maksymalnie 1500 zł przeznaczona jest na całą rodzinę - nie na jedno dziecko. Restrykcyjne są też inne wytyczne, które rolnicy muszą spełnić, by otrzymać pieniądze. I tak: 

  • przynajmniej jedno z rodziców/opiekunów musi prowadzić gospodarstwo rolne,
  • musi mieć ono przypisany numer identyfikacji dotyczący producentów rolnych,
  • w skład gospodarstwa domowego musi wchodzić co najmniej dwoje dzieci, które nie ukończyły 18 roku życia i nadal się uczą

- czytamy w wytycznych. Jeszcze większe zastrzeżenia dotyczą dochodu. Ten nie może być bowiem wyższy niż 1200 zł na osobę miesięcznie.

Czytaj też: Kaczyński: Jaka UE jest, każdy widzi. Udało się zdobyć wszystko, co tylko było do zdobycia

Dotacja również na sprzęt już kupiony

W ramach programu można zakupić nowy komputer dla dziecka lub też finansować wcześniej nabyte urządzenie. Świadczeniami jest bowiem objęty także sprzęt zakupiony w terminie od 10 grudnia 2020 r. do 31 marca 2021 r. Rodzic lub opiekun musi dostarczyć fakturę potwierdzającą dokonanie zakup takiego sprzętu do 15 kwietnia 2021 r., do biura powiatowego Agencji, którego kierownik wydał decyzję o przyznaniu pomocy. 

W celu zdobycia środków należy złożyć wniosek, którego wzór znajduje się na stronach ARMiR. Dotacja wypłacana jest jednemu z rodziców lub opiekunów na jego wniosek o przyznanie pomocy złożony do biura powiatowego Agencji właściwego ze względu na miejsce zamieszkania.

Zobacz wideo Kupujesz nowy telewizor? Uważaj na triki sprzedawców i opinie w sieci
Więcej o: