Kolejna sieć sklepów z odbiorem paczki w niedziele. Stokrotka Express idzie śladem Żabki

Stokrotka Express nawiązała współpracę z DHL Parcel. Dzięki temu klienci będą mogli odebrać przesyłkę w jednym z 49 sklepów przez siedem dni w tygodniu, w tym również w niedziele niehandlowe

"Dzięki wprowadzonej usłudze DHL Parcel, klienci Stokrotki Express będą mogli szybciej i wygodniej odbierać paczki w osiedlowych sklepach, również w niedzielę" - czytamy w oficjalnym komunikacie. Paczki będzie można odbierać również w niedziele niehandlowe, których w ciągu roku jest ponad 40. 

Zobacz wideo 5 najlepszych gier 2020 roku

Stokrotka Express czynna również w niedziele

Obecnie w Polsce funkcjonuje 49 placówek pod szyldem Stokrotka Express. Placówki handlowe tego typu znajdują się przede wszystkim w miastach, m.in. w Warszawie, Lublinie, Łodzi czy Krakowie - Chcemy aby to właśnie Stokrotki Express odpowiadały na wszystkie pilne potrzeby klientów. Uruchomienie usługi we współpracy z Pointpack i DHL wpisuje się w tę strategię - powiedział Konrad Majkowski, menadżer ds. komunikacji i PR Stokrotki.

BiedronkaBiedronka z gigantyczną karą. Jedna z najwyższych w historii UOKiK

Dla DHL Parcel to poszerzenie sieci punktów obsługi paczek. Obecnie firma posiada 10 tys. tego typu lokalizacji. 

Zakaz handlu nie obowiązuje placówek pocztowych. Żabka i Abc korzystają z tej furtki 

Zgodnie z przepisami o zakazie handlu niedzielne obostrzenia nie dotyczą placówek pocztowych. Poza Stokrotką Express z tego rozwiązania korzystają m.in. sieci sklepów Żabka współpracujące z DHL oraz Pocztą Polską, a także siec Abc. 

Czy 27 grudnia będzie niedzielą handlową? Wiceministra: Rozmowy w tym temacie trwają (zdjęcie ilustracyjne)Dodatkowe niedziele handlowe? Mateusz Morawiecki wyjaśnia, czy to możliwe

Zakaz handlu w niedziele został wprowadzony przez rząd PiS w 2018 roku. Na przestrzeni lat przepisy ulegały zmianom, a punkt kulminacyjny obserwujemy w 2020 roku, kiedy to łącznie zaplanowano jedynie siedem niedziel handlowych (w tym dwie w grudniu: 13.12 oraz 20.12). Z racji wyjątkowej sytuacji w kraju, rząd zdecydował się wprowadzić w tym roku dodatkową niedzielę handlową również 6 grudnia. 

Więcej o: