Bitcoin bije kolejne rekordy. Kryptowaluta przekroczyła wartość 100 tys. zł

W czasie Świąt Bożego Narodzenie tradycyjne giełdy nie funkcjonują. W tym czasie Bitcoin bije kolejne rekordy wartości. Kryptowaluta po raz pierwszy kosztuje ponad 100 tys. zł.

Rynek kryptowalut charakteryzuje się dużą nieprzewidywalnością oraz sporymi wahaniami w stosunkowo krótkim czasie. W ostatnich miesiącach obserwujemy jednak stały wzrost wartości bitcoina, który wywindował najbardziej popularną kryptowalutę do rekordowo wysokich poziomów.

Kursy walut 23.12 Kursy walut 24.12. Euro i dolar stabilne, spore wzrosty funta

Bitcoin bije kolejne rekordy wartości. Przekroczył granicę 100 tys. zł 

O kolejnych rekordach wartości najpopularniejszej kryptowaluty można byłoby informować codziennie. Tylko w czasie Świąt Bożego Narodzenia, kiedy klasyczne rynki są zamknięte, bitcoin wzrósł o kolejnych kilka procent i przekroczył magiczną granicę 100 tys. zł. Aktualnie na giełdzie Bitfinex kosztuje on 27 546 dol., czyli około 10 proc. więcej niż dobę wcześniej, natomiast na polskiej giełdzie BitBay wyceniany jest na 102 999 zł. 

Zobacz wideo Aplikacje, które pomogą zrealizować noworoczne postanowienia

Na początku stycznia 2020 roku wartość bitcoina wynosiła niespełna 8000 dol. Na skutek pandemii koronawirusa kryptowaluta spadła do zaledwie 3,6 tys. dol., co według niektórych ekonomistów miało być zwiastunem jej końca. Od tego czasu obserwujemy jednak nieprzerwany wzrost wartości bitcoina. 

Dlaczego bitcoin rośnie? Powodów jest kilka

Powodów wzrostu wartości bitcoina jest kilka. Nigel Green, prezes firmy doradczej deVere twierdził kilka dni temu, że inwestorzy są przyciągani przez dobre stopy zwrotu oraz przez duży potencjał na przyszłość, jaki oferują kryptowaluty.

Czterodniowy tydzień pracy Czterodniowy tydzień pracy coraz bliżej. "To nieuniknione, choć Polska nie jest jeszcze gotowa"

Cześć z nich traktuje je jako sposób ochrony przed rosnącą inflacją, gdyż wzrosty wartości bitcoina łączą się w czasie ze słabnącym kursem dolara.  W odróżnieniu od klasycznych pieniędzy, które są stale dodrukowywane, ilość kryptowaluty jest ograniczona, co również działa na jej korzyść. 

Więcej o: