PKN Orlen coraz bliżej przejęcia Polska Press. Finalizacja jeszcze w lutym. "My nie robimy złych interesów"

PKN Orlen zakłada, że finalizacja przejęcia Polska Press powinna nastąpić jeszcze w tym miesiącu. - Zapewniam państwa, że PKN Orlen nie robi złych interesów - zaznaczył, cytowany przez ISBnews, przedstawiciel państwowego koncernu.

- Dosłownie na dniach spodziewamy się decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na temat przejęcia Polska Press. Realne podejście jest takie, że finalizacja przejęcia nastąpi na koniec lutego - powiedział członek zarządu Orlenu ds. finansowych Jan Szewczak podczas wideokonferencji. 

Wiele sobie po tej transakcji obiecujemy. Zapewniam państwa, że PKN Orlen nie robi złych interesów

- stwierdził Szewczak, dodając, że przed podjęciem decyzji o przejęciu Polska Press koncern przeprowadził niezbędne analizy.

Zobacz wideo Wiceminister Soboń o kupnie Polska Press przez Orlen

PKN Orlen przejmuje Polska Press. Prezes UOKiK nie widzi problemu 

PKN Orlen poinformował o przejęciu spółki Polska Press od niemieckiej Verlagsgruppe Passau Capital Group 7 grudnia 2020 roku. Spółka działa przede wszystkim na rynku dzienników lokalnych oraz regionalnych serwisów internetowych.

Prezesa zarządu PKN Orlen Daniel Obajtek Orlen odpowiada posłom KO ws. Obajtka. Żaden sąd nie wydał wyroku

Plany Orlenu spotkały się ze sporą krytyką ze strony wielu polityków oraz dziennikarzy, którzy zwracali uwagę na to, że przejęcie koncernu medialnego przez państwową spółkę zachwiać może pluralizm mediów w Polsce. Przeciwnicy tego przejęcia uważają, że media zarządzane przez państwowy koncern mogą być bardziej przychylne władzy i realizować propagandę prowadzoną przez PiS.  Prezes UOKiK stwierdził, że ocena wolności słowa i pluralizm nie należą do kompetencji tej instytucji

Więcej o: