Tesla zainwestowała 1,5 mld dolarów w Bitcoina. Kurs kryptowaluty wystrzelił

Wartość Bitcoina wzrosła o 10 proc. po decyzji Tesli o zainwestowaniu 1,5 mld dolarów w kryptowalutę. To duży krok w kierunku szerszego zaakceptowania cyfrowej waluty.

Jak donosi ReutersTesla zainwestowała w Bitcoina 1,5 mld dol. Po ogłoszeniu tych informacji cena jednego tokena wzrosła o 10 proc., do ponad 43 tys. dolarów. Decyzja o inwestycji w kryptowalutę, to część szerszej polityki inwestycyjnej Tesli, która planuje w najbliższym czasie dywersyfikować zyski.

Zobacz wideo W Chinach będą budować Tesle. Pierwsza fabryka poza USA powstanie w Szanghaju

Tesla podała, że spodziewa się, iż "w najbliższej przyszłości zaczniemy akceptować bitcoiny jako formę płatności za nasze produkty, z zastrzeżeniem obowiązujących przepisów i początkowo na ograniczonych zasadach".

Elon Musk radzi, kiedy nie kupować samochodów Tesla

Elon Musk w wywiadzie dla dziennikarza CNN przyznał, że Tesla miewa problemy z jakością swoich samochodów. Wyjaśnił, dlaczego tak się dzieje i radził, kiedy najlepiej kupować tesle.

Jedna z rzeczy, które wydarzyły się, gdy zwiększyliśmy produkcję, to problem z lakierem, który niewystarczająco wysychał. Kiedy przyspieszasz to odkrywasz pewne rzeczy. Gdybyśmy wcześniej o nich wiedzieli, to wcześniej byśmy je poprawili

- mówił Musk.

Elon Musk radzi, kiedy nie kupować Tesli

Tesla przez cały 2020 rok starała się osiągnąć cel wyprodukowania 500 tys. samochodów. Dlatego też przyspieszyła pod koniec roku produkcję, co w konsekwencji wywołało pewne problemy techniczne, jak ten z farbą. Elon Musk przyznał w wywiadzie, że gdy znajomi pytają go, kiedy kupić teslę, radzi im zrobić to na początku produkcji lub wtedy, gdy proces się ustabilizuje.

Ale w trakcie zwyżki produkcji super trudno (...) dopracować wszystkie szczegóły

- stwierdził Musk. 

Więcej o: