Twój e-PIT rusza 15 lutego. Wyjaśniamy, jak najszybciej dostać zwrot podatku

Zeznania podatkowe można składać od poniedziałku 15 lutego. Osoby, które zrobią to elektronicznie, w tym poprzez usługę Twój e-PIT, otrzymają zwrot podatku już po 45 dniach.

Podatnicy mają czas na złożenie zeznań podatkowych od 15 lutego do 30 kwietnia. Podobnie, jak miało to miejsce w ubiegłym roku, można to zrobić za pośrednictwem Twój e-PIT. Osoby, który złożą zeznanie podatkowe przez internet, mogą liczyć na szybszy zwrot podatku.

Twój e-PIT rusza 15 lutego. Kto może z niego skorzystać?

Od 15 lutego w usłudze Twój e-PIT znajdziemy wypełnioną i gotową do wysłania deklarację podatkową za 2020 rok. Z tego rozwiązania mogą skorzystać podatnicy rozliczający się za pośrednictwem następujących formularzy (z wyłączeniem przychodów z działalności gospodarczej i działów specjalnych produkcji rolnej): 

  • PIT-28,
  • PIT-36,
  • PIT-37,
  • PIT-38 

Do 30 kwietnia 2021 roku podatnicy mogą modyfikować rozliczenia dostępne w usłudze. Po upłynięciu tego terminu, zeznania PIT-37 i PIT-38 zostaną automatycznie zaakceptowane i wysłane do KAS. W przypadku PIT-28 (termin do 1 marca) i PIT-36 należy zalogować się i zaakceptować deklarację podatkową. Bez tego nie zostanie ona wysłana. 

Zobacz wideo Czy chęć opodatkowania cyfrowych gigantów jest tylko pretekstem dla rządu?

PIT za 2020 rok. Jak najszybciej otrzymać zwrot podatku?

Ministerstwo Finansów zachęca do korzystania z usługi Twój e-PIT również tym, że złożenie zeznania podatkowego za jej pośrednictwem wiąże się z szybszym zwrotem podatku na nasze konto. W przypadku deklaracji składanych w formie tradycyjnej, czas oczekiwania wynosi do trzech miesięcy.

Osoby rozliczające się elektronicznie, w tym poprzez usługę Twój e-PIT, otrzymają zwrot podatku w skróconym czasie 45 dni. Dodatkowo, korzystanie z usługi pozwala uniknąć kary za niezłożenie podatku w terminie. Składając zeznanie w najpóźniejszym możliwym terminie, zwrot podatku otrzymamy maksymalnie 30 czerwca 2021 roku. 

Aby skorzystać z usługi Twój e-PIT, należy się do niej zalogować przez e-Urząd Skarbowy, podając numer PESEL lub NIP i dane podatkowe z dokumentów PIT.

Więcej o: